Vlak, který převáží těla, postihly technické problémy

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Kvůli špatně udržované trati postihly vlak, který převáží oběti letu MH17, technické potíže. Není proto jisté, kdy vlak dorazí z Torezu do Charkova. V Charkově už čeká transportní letoun, aby těla dopravil do Nizozemska.

Vlak s ostatky ve městě Torez

Vlak s ostatky ve městě Torez,zdroj: Isifa.com

Vlak s pozůstatky obětí katastrofy malajsijského letadla vypravený z Torezu na východě Ukrajiny projel Doněckem, ale čas jeho příjezdu do Charkova je nejistý. Napsala to ruská agentura Interfax. Podle původních předpokladů měl na místo dorazit kolem poledne SELČ, ale na špatně udržované trati jsou prý technické problémy. Kvůli objížďkám může souprava do Charkova přijet až večer.

V chladírenských vozech jsou umístěny vaky s téměř 200 těly, která o víkendu záchranáři vynesli z místa pádu letadla u malé ukrajinské obce Hrabove. V Charkově podle ukrajinských novinářů už čeká nizozemský transportní letoun Herkules C-130, který má těla převézt do Nizozemska k identifikaci. Po jejím ukončení budou pozůstatky převezeny do jednotlivých zemí podle národnosti obětí.

Na trati je ale poškozen železniční svršek a souprava musí jet do Charkova oklikou. Může přitom nabrat několikahodinové zpoždění, napsala agentura Interfax s odvoláním na ukrajinské železničáře. Souprava může přijet na místo odpoledne nebo až večer. Cesta, plánovaná na osm hodin, se prý může prodloužit až na dvojnásobek.

Vlak doprovází 16 členů vyšetřovacího týmu z Nizozemska, Malajsie a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). V Charkově je očekává vládní krizový štáb, který ukrajinský řídí ministr pro infrastrukturu Maxim Burbak. Do příjezdu vlaku chtějí ukrajinští úředníci vyřídit nezbytné formality, aby odlet do Nizozemska nezdrželi.

Tagy: vlak ostatky Ukrajina koleje nizozemí

Zdroje: ČTK