Dnes je středa 14. dubna 2021., Svátek má Vincenc
Počasí dnes 7°C Občasný déšť se sněhem

Véčka vás brání před Kalouskem. Musíte jim to věřit, jinak skončí

Véčka vás brání před Kalouskem. Musíte jim to věřit, jinak skončí
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

POLITOLOGOVÉ Když dva se perou, třetí se nesměje, ale odpočívá, aby se mohl poprat za chvíli. I takto se dá charakterizovat postavení koaličních partnerů. Každý přemýšlí na čem by se daly nahnat politické body a v konečném důsledku toto špičkování vede k paralýze vlády či k legislativním průtahům.

S politologem Josefem Mlejnkem z Fakulty sociálních věd jsme se pokusili analyzovat současné postavení Věcí veřejných a vyhlídky na budoucnost ve vládě premiéra Nečase, potažmo mimo ni.

Pohled zevnitř

Pozici Věcí veřejných a jejich budoucnost krásně popsala místopředsedkyně strany Karolína Peake. Příměr byl odporný, subjektivní, ale podle Mlejnka nebyl od reality nikterak vzdálený.

"Víme, že legislativní práce s panem ministrem Kalouskem je jako v pořadu Faktor strachu, kde když chcete něčeho dosáhnout, tak k tomu musíte zbaštit něco, co vám jde velmi proti srsti. Jako kyblík tlustých červů, což je v tomhle případě zrušení stravenek. Je to otázka priorit a pan ministr Kalousek velmi umně zabalil zdanění hazardu (naši prioritu) do věcí, které jsou v rozporu s naším programem," trefně uvedla v rozhovoru pro Týden Karolína Peake.

Celý článek na ParlamentniListy.cz

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 25,940 26,020
USD 21,690 21,830
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma