V Žalhosticích proti sobě jely dva osobní vlaky. Zabrzdily 50 metrů od sebe

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

V Žalhosticích na trati mezi Lovosicemi a Litoměřicemi proti sobě dnes odpoledne vyjely dva osobní vlaky na stejné koleji. Zastavily se asi 50 metrů od sebe. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Na místo jede drážní inspektor, podle prvotních informací nebyl nikdo zraněn.

Vlakové neštěstí

Vlakové neštěstí,zdroj: Mediafax

"V 15:45 v zastávce Žalhostice došlo k vjetí osobního vlaku proti druhému osobnímu vlaku," uvedl Drápal. Jeden z vlaků podle něj směřoval z České Lípy do Postoloprt, druhý z Lovosic do Litoměřic. "Měly by stát zhruba 50 metrů od sebe," dodal. 

Podrobnější informace o počtu cestujících či o tom, co situaci zapříčinilo, bude mít inspekce poté, co na místo dorazí její pracovník. Podle Drápala ale pravděpodobně nebyl nikdo zraněn. "Kdyby tam byl někdo zraněný, už by nám to hlásili. Zraněn by někdo mohl být, kdyby došlo k nějakému prudšímu brzdění," uvedl Drápal. 

Osobní dopravu na této trati zajišťují především motorové vlaky. Podle webu Českých drah je tu nyní provoz přerušen. Zavedena byla kyvadlová autobusová doprava v úseku Litoměřice horní nádraží - Lovosice.

Tagy: nehoda vlaku

Zdroje: ČTK