V pražském metru se dnes koná 22 hudebních koncertů!

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Stejně jako v "podzemkách" v New Yorku, Londýně či Paříži i v pražském metru dnes cestující provázely tóny saxofonů či kytar. Pražský dopravní podnik ve spolupráci s Konzervatoří a VOŠ Jaroslava Ježka vyslal do vestibulů metra na 16 kapel a souborů, které postupně každou hodinu na vybraných stanicích odehrají netradiční jazzové, swingové či rockové koncerty. Akce potrvá do 22:00.

Jako v newyorském metru se dnes ráno například museli cítit cestující, kteří na cestě do práce či do školy procházeli stanicí metra Dejvická. Vestibulem totiž neznělo jen hlášení či ruch odjíždějících souprav, ale podmanivé tóny saxofonů.

Saxofonové kvarteto mladých muzikantů se do nezvyklých koncertních prostor vypravilo v rámci projektu Nalaďte se v metru kolem osmé hodiny ranní. Tedy v době, kdy většina Pražanů míří do škol či do práce. Přesto řada z nich zvolnila a zaposlouchala se do moderních skladeb Pavla Pivarčiho, někteří se v jejich rytmu pohupovali až do samotného konce celého 45minutového vystoupení.

Snad se to líbí

"Je to dobrý nápad a snad se to líbí i lidem, kteří prochází kolem, a snad jim to alespoň trochu zpříjemní tu jinak fádní cestu do práce," uvedl jeden z hudebníků ještě před tím, než se spolu s ostatními spoluhráči vydal do další stanice metra.

Poslechem hudby si mohou cestující čekání na spoj zkrátit i v dalších 13 stanicích metra. Více než desítku hudebních žánrů od klasické dechovky a baroka přes jazzové variace až po moderní rock v prostorách metra představí 16 kapel a souborů, které odehrají celkem 22 koncertů.

Netradiční hudební produkce odstartovala v 6:00 na Rajské zahradě, každou následující hodinu pak multižánrová produkce začíná v další stanici pražského metra. Saxofonisté, kytaristé, 21hlavý pěvecký sbor dopravního podniku nebo rockeři budou ve vestibulech hrát a zpívat necelou hodinu. Jako poslední pak ve 22:00 na Můstku zazní jazzové a funkové variace v podání skupiny Trumpet Q. Více informací je na www.dpp.cz.

Tagy: koncert hudba metro

Zdroje: ČTK