Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 21°C Polojasno

V petici proti koalici jsou až tisíce falešných podpisů. Nová ale nebude

V petici proti koalici jsou až tisíce falešných podpisů. Nová ale nebude
zdroj: Mediafax

Proti pražské koalici ODS a ČSSD se zmobilizovaly tisíce lidí, kteří svou nespokojenost dali najevo i svými podpisy pod peticí. Ukázalo se ale, že mnoho z nich je falešných, což bývá obecně problémem podpisových akcí na internetu.

Iniciátoři petice proti velké koalici ODS a ČSSD, jež vznikla v metropoli i přesto, že volby zde vyhrála TOP 09, se ocitli v prekérní situaci. Neví totiž, kolik z téměř devatenácti tisíc podpisů, jimiž se dokument pyšní, je pravých, a kolik falešných.

Signatáři Klaus a Šťastný? Ne, jen falza

Na případ upozornil deník Právo, jehož redaktor se zkoušel pod petici podepsat několika různými smyšlenými jmény. A podařilo se mu to. Pod dokumentem tak nyní stojí podpisy třeba i prezidenta Václava Klause nebo šéfa pražské ODS Borise Šťastného. I tady je evidentní, že jde o falza.

Vzniklou situací jsou tak zklamáni nejen "praví" signatáři, ale také samo sdružení Změň politiku, které petici vytvořilo a zveřejnilo na svých stránkách.  "Došlo k znedůvěryhodnění celé akce," přiznal ParlamentnímListům.cz iniciátor petice Marek Jehlička.

Celý článek na ParlamentniListy.cz