Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Jan Kraus rozlítil ODS: Nafoukaný tukan a ´pravodoláskař´

Jan Kraus rozlítil ODS: Nafoukaný tukan a ´pravodoláskař´
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Šéfa pražské ODS Borise Šťastného rozčílila páteční Show Jana Krause. Moderátor si tam pozval zástupce jeho koaličního partnera Karla Březinu (ČSSD) a doslova ho "dusil".

Dosud nejtvrdší hádka v Show Jana Krause. Politik málem odešel

Kraus v pořadu pro lepší popsání situace v Praze použil slova jako prasárna, žvásty, blbci, nebo kreténi. "Tady vám dali lidi jasně najevo, že chtějí změnu, my jsme kroužkovali jak blbci a nic, vy jste se dohodli a zase budete vládnout," rozčiloval se v průběhu pořadu. "A teď tady tvrdíte, že jste prosadili nějakých 90 procent programu do tý vaší smlouvy, takže ODS jsou takoví kreténi, že vám to sežrali, že jo, že oni mají jen těch procent deset."

"Pojďme se vrátit k tý vaší prasárně," komentoval následně Kraus situaci na pražském magistrátu. Březinovi byla celá debata velice nepříjemná, několikrát to vypadalo, že vstane a odejde. "To snad ne! To není korektní, ani fair, co vy používáte za slova," ohradil se nakonec vůči moderátorovi. Mediální analytik Břetislav Polách Krausovo vystoupení hodnotil jako velice neprofesionální a impertinentní.

Kraus se choval jako arogantní tukan

Na televizi se v tu chvíli díval i Boris Šťastný a to, co viděl, ho doslova rozzuřilo. "Pan Kraus se ve svém pořadu choval jako tukan obrovský," postěžoval si ParlamentnímListům.cz v SMS zprávě. "Tedy jako elitní a s obdivem pozorovaný, nicméně nafoukaný a vzpupný pták."

Celý článek na ParlametniListy.cz