V Nizozemsku byl uzavřen poslední poštovní úřad

- Aktuality autor: Jan Pastor

V Nizozemsku byl dnes uzavřen poslední samostatný poštovní úřad v zemi. Oznámila to místní poštovní společnost PostNL, která postupně od roku 2008 nahradila poštovní úřady poštovními prodejními místy, která se nacházejí v jiných obchodech, především knihkupectvích a velkoprodejnách.

"Jedná se o naši vůli vyjít vstříc požadavku naší klientely. Je mnohem praktičtější, když se poštovní služby poskytují na stejném místě, kde je obchod, než aby člověk musel jít na dvě různá místa," vysvětlila mluvčí PostNL. Nových poštovních prodejních míst v nizozemských obchodech je 2600.

PostNL se také touto změnou snaží snížit své náklady, hlavně za nájmy a úklid. A to v době, kdy se v důsledku internetu a dalších moderních technologií snižuje poptávka pro klasických placených poštovních službách, poznamenala agentura AFP.

Podobným směrem jako nizozemská se vydala i Česká pošta. Na přelomu loňska a letoška odstartovala nahrazování klasických poboček kombinací výdejního místa provozovaného jiným subjektem a motorizovaného doručování. Projekt zpočátku provázela kritika ze strany samosprávy i vlády kvůli obavám ze zhoršení dostupnosti poštovních služeb.

Tagy: Nizozemsko

Zdroje: ČTK