Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Články autora

Jan Pastor

Zpravodajství

Volební právo jen pro ty, kteří pracují a platí daně

Jan Pastor 20. 2. 2012
Měli by mít volební právo i ti, kteří se nijak nepodílejí na chodu státu, tedy jinými slovy neplatí daně a dlouhodobě žijí pouze ze sociálních dávek? Názory, že by takový systém byl spravedlivější k těm, kteří se na chodu státu podílejí, čas od času zaznívají. Podle některých politiků by to bylo logické a smysluplné řešení, přesto se většinou shodují, že v současné době na to není vhodná situace a ani možnost.
Zpravodajství

Dokud ty svině rudý budou žít, nebude klid, vzkazuje autor křížů v Dobroníně

Jan Pastor 16. 2. 2012
Hromadný hrob v Dobroníně vydává pomalu ale jistě své svědectví. V současnosti je už zřejmé, že tam byly ostatky sudetských Němců. Už je známo pět z nich. Ve zmíněné obci mezitím nastala změna na postu starosty a údajně tam komunisté ztrácejí pevnou půdu pod nohama. Autor křížů postavených na hrobu však míní, že to je stále málo. Na všech stranách je patrné znechucení z politizace celého případu.
Zpravodajství

Smutná reportáž z Karviné: Cikánský bordel, který se nedá vydržet

Jan Pastor 3. 2. 2012
Šok jako při návštěvě Bronxu musí zažít neinformovaný návštěvník, který dnes zavítá do některých částí Havířova a Karviné. Místní komunita Romů dává starousedlíkům v poslední době tak zabrat, že policie urychleně stahuje své těžkooděnce ze severních Čech, kde ze stejných důvodů bránili několik měsíců klid a pořádek, právě do Slezska.
Zpravodajství

Miliony za nefunkční systém sociálních dávek plynou otci Kristýny Kočí

Jan Pastor 2. 2. 2012
EXKLUZIVNĚ. Zakázku ministerstva práce a sociálních věcí na systém modulů pro vyplácení sociálních dávek za 184 milionů korun vyhrála firma Fujitsu. Většinu subdodávek ovšem podle tvrzení Jaromíra Drábka (TOP 09) obstará firma Skill, kterou vlastní otec dnes již nezařazené poslankyně Kristýny Kočí Antonín Kočí.
Zpravodajství

Ministra Drábka nesnášíte, ale víte, že dělá správné věci, říká odborník

Jan Pastor 31. 1. 2012
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek se nikdy netěšil výrazné popularitě. Dlouhodobě má v průzkumech veřejného mínění zhruba dvacet procent podporu, což ho řadí do spodních vrstev v oblíbenosti politiků. Posledních asi deset dní ale dostává mediální kapky v podobě informací o kolabujících úřednících ba dokonce celých úřadech.
Zpravodajství

Stydím se za vládu ČR a chci její demisi, hlásají stránky na facebooku

Jan Pastor 30. 1. 2012
Stydím se za vládu ČR a chci její demisi. Tak se jmenuje jedna z mnoha protivládních skupin na Facebooku. Počet fanoušků skupiny je počítán v tisících a mimo jiné také odkazuje na eshop s protivládně laděnými tričky. Zakladatel skupiny však odmítá, že by z toho měl byznys. Oslovení vládní politici iniciativu většinou odsuzují s výzvou, ať jdou autoři standardně kandidovat v řádných volbách.
Zpravodajství

Alarmující stav: Exekuce čekají už i na nezletilé děti

Jan Pastor 27. 1. 2012
Každých pět minut po celých 24 hodin denně přibývá v Česku jedna a možná i více exekucí. Alarmující stav je o to hrozivější, když se k této informaci přidá ještě fakt, exekuce v tuto chvíli číhají již nyní na zatím ještě nezletilé děti.
Zpravodajství

Všichni Romové nejsou stejní, ti v Jaroměři chtějí pracovat

Jan Pastor 26. 1. 2012
V Jaroměři odstartovaly nové technické služby. Velký zájem pracovat zde mají místní Romové. Romský podnikatel Rudolf Polák, který podnik rozjel, kromě toho působí jako krajský zastupitel a jaroměřský radní. Chce prý, aby veřejnost viděla, že nejsou všichni Romové stejní, že někteří skutečně chtějí pracovat.