V Japonsku vjel řidič s dodávkou do davu, osm lidí je mrtvých

- Aktuality autor: Nikola Velvarská

Osm lidí dnes přišlo o život v západojaponském městě Kjótó, kde vjela do davu malá dodávka. Mezi mrtvými je i řidič vozidla, informuje agentura AP.

Tragédie se odehrála ve čtvrti proslulé gejšami, kterou hojně navštěvují turisté i zájemci sledující rozkvétající třešně.

Podle svědků dodávka nerespektovala světelnou signalizaci a vjela na hlavní křižovatku ve čtvrti Gion, kde srazila skupinu chodců. Vzápětí narazila do sloupu. Sedm chodců a řidič vozidla byli na místě mrtví. Dalších osm lidí utrpělo zranění, několik z nich je ve vážném stavu. V dodávce žádní cestující nebyli.

Řidič měl zřejmě epilepsii

Mezi oběťmi je mnoho Japonců z jiných částí země, kteří do Kjóta přijeli jako turisté. 
Příčina tragické nehody je předmětem vyšetřování. Řidičova sestra nicméně uvedla, že její bratr trpěl chorobou epileptického typu. Doktoři ho prý také varovali před řízením vozidla právě kvůli jeho zdravotnímu stavu.

Jestli ale byla jeho nemoc prapříčinou nehody, jisté není. Japonsko však v posledních měsících zažilo několik vážných nehod, v nichž řidiči trpěli epilepsií, mozkovou chorobou projevující se záchvaty.

V Japonsku jsou podle AP lidé trpící touto chorobou diskriminováni a často svou nemoc tají, a to i při získávání řidičského oprávnění. Japonsko jim řízení zakazuje, pokud nemají lékařské osvědčení, že záchvat neprodělali v posledních dvou letech.

Tagy: nehoda Japonsko mrtví dodávka

Zdroje: ČTK