V Indii vykolejily dva rychlíky, vagony skončily v řece. Přes 20 mrtvých

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 5. 8. 2015 11:31) - Aktuality autor: roj

Nejméně 27 lidí přišlo o život poté, co v centrální Indii na železničním mostu podemletém záplavami vykolejily dva rychlíky. Dva z vagonů skončily v rozvodněné řece, zřejmě i s uvězněnými cestujícími. Podle místních úřadů je zraněna zhruba stovka lidí. 

Železniční most podmáčela rozvodněná řeka, skončily v ní i dva vagony s cestujícími

Železniční most podmáčela rozvodněná řeka, skončily v ní i dva vagony s cestujícími,zdroj: Profimedia.cz

Podle představitelů železnice ve státě Madhjapradéš, kde se neštěstí stalo, se dosud podařilo nalézt nejméně 27 mrtvých. Další člověk byl vážně zraněn. Expresní vlaky, které vykolejily, se v době nehody míjely. Jeden jel z Bombaje, druhý opačným směrem.

Vlaky přejížděly přes malý most u rozvodněné řeky zhruba 950 kilometrů jižně od Dillí. Jiný vlak tam projel bez problémů deset minut před nehodou, ale pak blesková záplava způsobila, že se část tratě zabořila do nasáklé půdy.

Vykolejilo šest vagonů expresu, lokomotiva jednoho z vlaků a čtyři vagony z druhého. Nehoda se stala těsně před půlnocí a třebaže záchranáři brzy dorazili na místo, jejich práci zpomalila tma.

Nejméně dva z desítky vykolejených vagonů skončily podle železničářů v rozvodněné řece. Záchranáři stále pátrají po cestujících, kteří mohli ve vagonech uváznout.

Indie má jednu z největších sítí železnic na světě, mnoho úseků je ale špatně udržováno a nehody jsou tam poměrně běžné. Jen loni na zastaralých a přetížených indických železnicích zahynulo podle agentury Reuters více než 25 tisíc lidí.

Tagy: Indie zahraničí vlakové neštěstí železniční doprava

Zdroje: ČTK