Dnes je sobota 6. prosince 2025., Svátek má Mikuláš
Počasí dnes 4°C Zataženo

V areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice Praha dnes začíná festival Mezi ploty

24. 5. 2025 – 8:30 | Zpravodajství | Jasmína Krásná

V areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice Praha dnes začíná festival Mezi ploty
zdroj: Profimedia

V areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice dnes začíná festival Mezi ploty. Do neděle nabídne na deseti scénách přes 100 účinkujících.

Vystoupí například Richard Müller, Olympic, Xindl X, Visací zámek, Aneta Langerová, Michal Hrůza, Lenka Dusilová nebo Lenny. V nehudební části se představí Cirk La Putyka, Vilma Cibulková se souborem 3D Company, Simona Babčáková, Lukáš Pavlásek nebo osobnosti show Na stojáka.

K návratu projektu po těžkých covidových letech pomohli podle pořadatelů jeho patroni Vilma Cibulková a Václav Marhoul i záštita prezidenta Petra Pavla. Ten podle pořadatelů pravděpodobně navštíví nedělní program.

"Program je letos skutečně plný hvězd a já si nesmírně vážím, toho, že se povedl restart projektu Mezi ploty," uvedl ředitel a zakladatel festivalu Robert Kozler.

Pokračování akce by podle něho nebylo možné ani bez podpory Psychiatrické nemocnice Bohnice, v jejímž areálu se akce koná. Většina účinkujících vystoupí za snížený honorář. Rozpočet festivalu je přes deset milionů korun.

Festival bude tvořit hlavní scéna před kostelem, nezávislá hudební scéna a rodinná scéna. Nezávislou scénu bude reprezentovat například skupina November 2nd, která loni získala Cenu Anděl v kategorii Album roku. Rodinná scéna bude součástí zóny, kde budou pro děti i jejich doprovod připraveny hry, zábavy a příležitosti k tvoření. Pro děti i dospělé zahrají třeba Děda Mládek Illegal Band nebo Kašpárek v rohlíku.

Pražský kulturní festival Mezi ploty se od podobných akcí liší především místem konání. Akce mimo jiné přibližuje téma psychiatrie a duševně nemocných pacientů veřejnosti. Od roku 2014 festival umožňuje desítkám neziskových organizací prezentovat se před návštěvníky, a to zejména těm, které nabízejí pomoc potřebným. První ročník festivalu se uskutečnil v roce 1992. Výtěžek ze vstupného jde jako dar ve prospěch léčebny.

Předchozí článek

Brigádníci v šoku: Na léto musí k doktorovi kvůli chybě v zákoně

Následující článek

Agáta Hanychová na nože s nejlepší kamarádkou: "Pohádala jsem se s Ornellou"

Nejnovější články