Ukrajina stíhá Berlusconiho. Navštívil Krym bez povolení

- Aktuality autor: roj

Italský expremiér Silvio Berlosconi čelí dalšímu stíhání, tentokrát ale ne v jeho domovině. Za to, že v září navštívil Krym anektovaný Ruskem bez povolení ukrajinských úřadů, ho začala stíhat ukrajinská kontrarozvědka SBU. Berlusconimu hrozí až osm let vězení. 

Silviu Berlusconimu hrozí za jeho návštěvu Krymu, kde se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, až osm let vězení

Silviu Berlusconimu hrozí za jeho návštěvu Krymu, kde se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, až osm let vězení,zdroj: Profimedia.cz

"Bylo zahájeno trestní stíhání pana Berlusconiho. Za tento čin budeme stíhat každého, bez ohledu na jeho postavení. Berlusconi není výjimkou," řekl v této souvislosti agentuře Unian místopředseda ukrajinského parlamentního výboru pro lidská práva Heorhij Lohvynskyj.

Berlusconi se na Krymu v půli září během soukromé návštěvy setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, s nímž řadu let udržuje přátelské styky. Italské velvyslanectví v Kyjevě tehdy dalo na vědomí, že expremiérovu cestu považuje za provokaci. Berlusconi má po krymském výletu tříletý zákaz vstupu na ukrajinské území.

Kromě stíhání Berlusconiho hodlají ukrajinské úřady podniknout stejný krok i proti delegacím francouzských a srbských poslanců, kteří nedávno Krym navštívili, oznámil Unian.

Tagy: Rusko zahraničí Ukrajina Krym

Zdroje: ČTK