Dnes je neděle 24. ledna 2021., Svátek má Milena
Počasí dnes 3°C Smíšené přeháňky

Trapas političky: Kolega omdlel v přímém přenosu, poslankyně na něj tupě zírala

Trapas političky: Kolega omdlel v přímém přenosu, poslankyně na něj tupě zírala
zdroj: Archiv

VIDEO. Na poslankyni Sophii Mirabellu se snesla vlna kritiky poté, co Simon Sheikh omdlel během živého vysílání politické debaty a ji ani nenapadlo mu pomoci.

Účastníci debaty v australské televizi právě diskutovali o zavedení uhlíkové daně, když lídr aktivistické organizace GetUp Simon Sheikh zničehonic omdlel a padl hlavou na stůl. Liberální poslankyně Mirrabelová místo aby muži pomohla, jen se od něj štítivě odtáhla a zhnuseně na něj zírala.

Do toho se ministr pro klimatické změny Greg Combet, který měl právě slovo, začal zajímat, jestli je Sheikh v pořádku. "Nejsem si jistý, co to Simon dělá. Je v pořádku? Myslím, že není. Ne. Simon není v pořádku,“ řekl do kamer.

Na to konto Sheikhovi přispěchali na pomoc členové televizního štábu a všichni účastníci debaty kromě Mirabellové, která jen dál nečině přihlížela. Její chování si dnes vysloužilo vlnu kritiky na sociálních sítích.

"Je hrozné vidět, jak se Simonovi udělalo špatně, ale ještě horší je sledovat, jak na něj ta ženská lhostejně zírá,“ napsal za všechny sloupkař Joe Hildebrand na Twitter. "Kdyby se někdy udělalo špatně mně, doufám, že nebude poblíž."

Mluvčí poslankyně posléze uvedla, že Mirabellová byla v šoku a nechápala, co se děje. Dnes také vyšlo najevo, že politik omdlel vyčerpáním poté, co se zotavoval z těžké chřipky.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma