Dnes je neděle 22. května 2022., Svátek má Emil
Počasí dnes 12°C Polojasno

Topolánkovi stále věřím, i když dělá chyby, řekla Němcová

Topolánkovi stále věřím, i když dělá chyby, řekla Němcová
zdroj: tisková zpráva

Místopředsedkyně sněmovny Němcová míní, že rezignace na mandát Topolánka i toskánská aféra byly chybami šéfa ODS.

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a lídr ODS v kraji Vysočina Miroslava Němcová se ve vysoké politice pohybuje dvanáct let. Ani po této době se z ní nechystá odejít, naopak je optimistou. "Z toho, co vidím na Vysočině, se mi zdá, že se lidé dostávají z apatie a získávají elán, " uvedla v rozhovoru pro středeční Mladou frontu Dnes.

Němcovou potěšilo, že ODS dala před volbami dohromady ekonomický tým, který podle ní na rovinu řekne, v jaké jsme situaci a co se s tím dá dělat. A to bez ohledu na jakýkoliv populismus.

S Toskánskem udělal Topolánek chybu

Toskánskou kauzu Mirka Topolánka i jeho odchod ze sněmovny hodnotí sice kriticky, ale předsedovi strany stále důvěřuje. "Jeho odchod ze sněmovny byla chyba, toskánská dovolená byla chyba, " řekla Němcová pro MF Dnes s tím, že ale Topolánkovi věří v tom, že nevěděl, čí byla vila, v níž trávil dovolenou.

Místopředsedkyně občanských demokratů se ale nebrání představě, že by její stranu někdy vedla žena. V křesle předsedkyně ODS vidí například Evu Dundáčkovou. To, že si ženu v čele strany dokáže představit jen málokdo, je podle ní dáno tím, že žádná žena ještě takovou šanci nedostala. "Podívejte se na předsedu vlády - kdo by do Jana Fischera dříve řekl, že bude dobrým premiérem?" uvedla Němcová.

Jestli ODS nevyhraje, je jedno, čím budu

Podle ní nevyužívá ani jedna ze dvou největších stran potenciál žen dobře, ale to, co dělá ČSSD (např. snahy dosadit do jejích řad Alenu Borůvkovou či Kateřinu Brožovou) je "ještě šílenější".  Sociální demokracie podle ní "vymýšlí pouze maskoty a hezkou tvář."

K tomu, že se do ní samé občas vedení ODS včetně Mirka Topolánka "naváží" a k otázce, zda si myslí, že má šanci se znovu stát místopředsedkyní sněmovny uvedla: " Já toužím, aby ODS vyhrála, a jestli nevyhraje, je jedno, čím budu."

www.parlamentnilisty.cz