Dnes je středa 18. května 2022., Svátek má Nataša
Počasí dnes 21°C Skoro jasno

Topolánek? Svrběla by mě bota, být to můj straník, tvrdí kníže

Topolánek? Svrběla by mě bota, být to můj straník, tvrdí kníže
zdroj: tisková zpráva

Proti výrokům Mirka Topolánka na adresu homosexuálů, církví a židů se postavili nejen členové ODS, ale i šéfové ostatních stran včetně předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg podporuje výzvu předsedy Senátu Přemysla Sobotky, aby šéf ODS Mirek Topolánek kvůli svým výrokům proti homosexuálům, církvi i židům odstoupil. Pokud by podle jeho slov podobná slova vypustil z úst člen jeho strany, měl by chuť ho prý dokonce nakopnout.

Nejdříve se ale šéf TOP 09 ke kauze kolem Topolánkových výroků vyjadřovat nechtěl. "Já nejsem členem ODS na rozdíl od Sobotky. To je záležitost ODS. Výzvu Sobotky však chápu," uvedl pro Mediafax s tím, že pokud by ale podobné výroky pronesl člen jeho strany, svrběla by ho špička boty.

Bobošíková: Topolánek měl odstoupit už dávno

Ke slovům Mirka Topolánka se odmítavě staví i lídři ostatních stran."Pan Topolánek měl odstoupit už tehdy, když začal používat nacistickou rétoriku, a to už jsou tři nebo čtyři roky," uvedla pro agenturu Mediafax Jana Bobošíková, předsedkyně strany Suverenita - Blok Jany Bobošíkové.

"Neustále stupňuje své útoky proti menšinám, proti obyčejným lidem. Pan Topolánek je xenofob, rasista a nemá v čele politické strany co dělat," dodala.

Šéf strany Věci veřejné Radek John se k situaci staví podobně. "Výroky Mirka Topolánka jsou za hranicemi přijatelnosti, ten člověk by měl odstoupit sám," řekl s tím, že dění v ODS jeho strana podporuje.  "Zvyšuje to šance na vytvoření nekomunistické středopravé koalice po volbách," uvedl John.

                                                                                                                               www.parlamentnilisty.cz