Dnes je neděle 5. února 2023., Svátek má Dobromila
Počasí dnes -6°C Oblačno

Svazky homosexuálů, potraty... Šéf lidovců má Evropské unie plné zuby

Svazky homosexuálů, potraty... Šéf lidovců má Evropské unie plné zuby
zdroj: tisková zpráva

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek pro ParlamentníListy.cz uvedl, že křesťanští demokraté začínají být stále více rozčarováni a znechuceni z levicového směřování Evropské unie, pokud jde o etické otázky, ale i postupující centralizaci.

Pokud se Evropská lidová strana nebude distancovat od propotratového postoje eurokomisařky Viviane Redingové, která je političkou lucemburské Křesťanskosociální lidové strany, která je členem Evropské lidové strany (EPP), je podle Bělobrádka na zvážení, zda by měla KDU-ČSL v EPP nadále setrvat.

Sociálně inženýrská levicová Evropská unie

KDU-ČSL sebe vždy definovala jako víceméně proevropskou stranu. Avšak Bělobrádkovi vadí, že se začínají v EU stále více prosazovat levicové sociálně inženýrské tendence, jako jsou podpora homosexuálních manželství, potratů, radikálního feminismu a požadavků pozitivní diskriminace a kvót pro ženy, vyzývání k zavádění jeslí, aby se ženy mohly místo výchovy dětí věnovat zaměstnání.

Například Evropský parlament již také v několika rezolucích vyzval Polsko a Litvu, aby zavedli manželství osob stejného pohlaví. EU kritizoval před časem v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz i pražský arcibiskup Dominik Duka.

Celý článek na ParlamentniListy.cz