Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes -4°C Zataženo

Naštvaný Kalousek: Véčka! Projídáte rozpočet

Naštvaný Kalousek: Véčka! Projídáte rozpočet
zdroj: Mediafax

Věci veřejné napadají ministra financí Miroslava Kalouska, že jeho rozpočet je jen sadou bezduchých škrtů. Spolu s ostatními kritiky mu vyčítají, že jeho rozpočet neobsahuje prorůstové prvky, pobízející růst ekonomiky.

Vyvzdorovali jste si sociální valorizace a spoustu dalších výdajů, peníze tak projídáme a není na investice do budoucnosti, vzkazuje Véčkům Kalousek.

Strážce státní kasy Miroslav Kalousek už sestavoval řadu státních rozpočtů. „Každé jednání o rozpočtu, zvlášť v koaliční vládě, je pochopitelně složité. Každý ministr by objektivně pro plnění svých úkolů potřeboval větší rozpočet. Koneckonců i ministr financí by potřeboval pro organizaci finanční a celní správy víc peněz než má skutečně k dispozici. To je ale pak otázka manažerských schopností," přibližuje charakteristiku sestavování rozpočtu pro ParlamentníListy.cz Kalousek.

S penězi může dělat ministra každý trouba

„Dělat manažera s téměř neomezeným množstvím peněz umí každý trouba. Dělat ministra s nedostatkem financí a hledat úspory téměř všude a přitom zajistit veřejnou službu na dostatečné úrovni, to je úkol, který doba klade na každého z nás," míní ministr financí.

Celý článek na ParlamentniListy.cz