Dnes je čtvrtek 9. února 2023., Svátek má Apolena
Počasí dnes 2°C Jasno

Paroubek vlezl do show pro náctileté. Záznam trhá rekordy

Paroubek vlezl do show pro náctileté. Záznam trhá rekordy
zdroj: Mediafax

VIDEO. Na koženou sedačku pořadu One Man Show internetové televize Stream.cz usedl po řadě hvězd showbyznysu i exšéf ČSSD Jiří Paroubek. Mladým divákům, jimž je pořad určen, neváhal předvést třeba jeden ze svých oblíbených čínských cviků.

Poučil je také o tom, že samé jedničky nejsou alfou a omegou života. Ostatně - jeho kariéra je toho důkazem. A to prý žádný premiant nebyl. Sám Paroubek vystoupení hodnotí s nadsázkou. "Snad jsem nezkazil legraci," vzkázal redakci.

Bez zajímavosti není fakt, že Paroubkovými předchůdci v křesle, respektive na otomanu hostů teenagerovského pořadu byly třeba popové hvězdičky typu Ewy Farné nebo Juliána Záhorovského.

A ani usměvavý exšéf ČSSD a bývalý premiér se na koženém gauči ve studiu Stream.cz nebránil jakékoliv výzvě. Excentrickému moderátorovi Kazmovi Kazmitchi se svěřil s řadou detailů i ze svého soukromého života. Poté, co skončil s vysokou politikou, prý "může dokonce i pracovat". Právě před nedávnem tak dopsal třeba knihu o zahraniční politice.

"Vstávám pořád stejně, kolem šesté hodiny,  snažím se i cvičit takové čínské cviky," svěřil se bývalý šéf ČSSD. Na výzvu moderátora, aby některou z "figur" předvedl, Paroubek neváhal. Zdvihl se z otomanu a před kamerou předvedl, jakými cviky po ránu utužuje svou kondici.

Mezi jeho denní rituály prý patří také zalévání zahrádky; této činnosti věnuje prý "zhruba hodinku". Za velkou devizu konce své vysoké kariéry šéf ČSSD považuje fakt, že není tolik vláčen médii. "Je to lepší, že není vidět vše, co dělám," uvedl v pořadu One Man Show usměvavý politik.

Za své vystoupení obdržel od internetové televize hned několik darů. Kromě kartonů plechovek piva získal například tři trička velikosti M. Ani jedno XXL, které požadoval, totiž bohužel nebylo "na skladě". Ani to ale Paroubkovi smích z tváře nesmazalo. Moderátor exšéfu sociální demokracie totiž poradil, jak situaci vyřešit. Manželka mu prý může svršky sešít tak, aby kýžená velikost přece jen vznikla. Kromě triček obdržel expremiér jako dar ještě plyšového krtečka a dva kartony piva v plechovce.

Jedničky neměl. A jak je slavný...

Důležité poselství přinesl ale konec pořadu, který, jak zopakoval moderátor, sledují hlavně "náctiletí". Paroubek v něm zavzpomínal na svá školní léta a neváhal se ani lehce pochlubit.

Svým "milým mladým přátelům", jak tituloval publikum, vzkázal, že školní prospěch není pro život nijak klíčový. "Ani já jsem neměl samé jedničky, a podívejte se, kam jsem to dotáhl," uzavřel exšéf ČSSD své televizní vystoupení.

A jak jej hodnotí sám aktér? Veskrze pozitivně. "Pořad je podle jeho autorů určen náctiletým, a z toho jsem vycházel. Jinak vypadají pořady pro dospělé a jinak pro teenagery," uvedl pro ParlamentníListy.cz. "Snad jsem příliš nezkazil legraci," dodal bývalý šéf ČSSD i vlády s tím, že pořad ale dosud neviděl.

I náctiletí jsou voliči. Tedy budoucí

Mediální odborník Tomáš Böhm soudí, že je přirozené, že se politici snaží oslovit všechny věkové kategorie. I náctiletí jsou totiž budoucími voliči. "Nicméně nejsem si jist, zda to bude mít nějaký dopad na popularitu pana Paroubka, obávám se, že spíše nikoliv," uvedl pro redakci.

Podle mediálního analytika Jiřího Mikeše jde dokonce o Paroubkův "pád". "Toho už nezachrání ani kdyby se obrátil na desetileté," komentoval pro ParlamentníListy.cz Paroubkovo vystoupení odborník. Exšéf ČSSD by se měl podle něho v současnosti věnovat spíše seriózním kritikám než podobným křečovitým způsobům zviditelňování se. Podobný názor má i šéfredaktor časopisu Marketing & Média Daniel Köppl. "Panu Paroubkovi evidentně chybí média. Je to politická i mediální fosilie, podobné vystoupení je typickém projevem ztráty soudnosti."

Paroubkův stranický kolega Zdeněk Škromach ale nevidí na účasti expředsedy své partaje v pořadu pro mladé nic špatného.

"Mládí není jen otázka věku. Pořad s Jirkou jsem neviděl, ale proč ne," uvedl pro ParlamentníListy.cz bývalý ministr práce a sociálních věcí. On sám se prý před časem hostem pořadu s "Kazmou" stal také.

Expremiér trhá rekordy

Počty zhlédnutí jednotlivých dílů pořadu se pohybují ve statisících, a to i u těch dřívějších, které již leží v archivu. Paroubkovo vystoupení má po dvou dnech od zavěšení na síť "našlápnuto" k rekordu: ve čtvrtek v poledne dosáhlo počtů přehrání přes 215 tisíc.

TV Stream se na internetu propaguje hesly "zábava, bulvár, klipy a mnohem víc". Ve čtvrtek se na hlavní stránce internetové televize kromě upoutávky na One Man Show s Jiřím Paroubkem objevily třeba upoutávky na spoty  "Kočka se chladí v lednici", nebo "České VIPky a jejich závislosti".