Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 5°C Dešťové přeháňky

Sobotka ani Hašek personální dohodu nepopřeli, ani nepotvrdili

Sobotka ani Hašek personální dohodu nepopřeli, ani nepotvrdili
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Nejžhavější kandidáti na post budoucího šéfa ČSSD, Bohuslav Sobotka a Michal Hašek, jednoznačně mediální spekulace o tom, že uzavřeli personální dohodu, nepopřeli. Je ale podle nich prý pouze na delegátech sjezdu, koho z nich na nejvyšší post vyberou.

Nynější šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a jihomoravský hejtman Michal Hašek, kteří se spolu utkají za čtrnáct dní v Brně na stranickém sjezdu o křeslo předsedy nejsilnější strany, oba zdůrazňují, že je na delegátech sjezdu, koho z nich v tajné volbě vyberou.

Reagovali tak na mediální spekulace o tom, že spolu uzavřeli personální dohodu. Podle ní má být předsedou Sobotka a prvním místopředsedou Hašek. Shodně také opakují, že jim jde o to, aby sociální demokracie vyšla z voleb jednotná a posílená.

Sobotka tajnůstkářem

"Já nechci nic kategoricky vylučovat ani potvrzovat. Prostě jsou tady různé spekulace, které budou pokračovat. Platí ale, že jsou tu dva vážní kandidáti na předsedu ČSSD," řekl v pátek Sobotka s tím, že o předsedovi rozhodnou delegáti v tajné volbě, kterou nemůžou nahradit žádné dohody.

Celý článek na ParlamentniListy.cz