Sobotka a Fico chtějí společné zasedání vlád na Slovensku

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 13. 2. 2014 11:56) - Aktuality autor: Danica Klein

Premiéři Bohuslav Sobotka a Robert Fico se dohodli, že chtějí na Slovensku uspořádat společné zasedání české a slovenské vlády. Mělo by se uskutečnit nejlépe ještě před květnovými volbami do Evropského parlamentu, řekl Fico na tiskové konferenci. Sobotka je v Bratislavě na oficiální návštěvě bývalého federálního partnera.

Bohuslav Sobotka (ČSSD), Robert Fico

Bohuslav Sobotka (ČSSD), Robert Fico,zdroj: Profimedia.cz

Podle českého předsedy vlády by kabinety na společném zasedání měly řešit například silniční spojení obou zemí. Je třeba propojit rychlostní komunikace mezi Zlínským a Trnavským krajem či Moravskoslezským a Žilinským krajem, uvedl Sobotka. Zlepšení silničního spojení podle něj povede ke zlepšení hospodářství.

Dalším tématem pro obě vlády je spolupráce v obranné politice. Sobotka připomněl, že existuje osm pracovních skupin mezi ministerstvy obrany obou zemí. Armády si od spolupráce slibují například ušetření prostředků při nákupech techniky.

Česko a Slovensko by měly také spolupracovat při formulacích společných postojů v mezinárodních organizacích, ať již v rámci visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) nebo v Evropské unii. Praha a Bratislava budou koordinovat například postoje v přístupu k energetické koncepci unie, uvedl Sobotka.

Tagy: zasedání český premiér slovenský premiér

Zdroje: ČTK