Protimafiánský útvar neprovedl u exmanželky Bendla žádnou razii

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 13. 2. 2014 11:42) - Aktuality autor: Danica Klein

UPŘESNĚNÍ. V původní verzi této zprávy jsme mylně uvedli, že butik, kde policie zasáhla, patřil společnosti Carollinum, již vlastní Tamara Kotvalová. Tato informace nebyla pravdivá, společnosti Carollinum se omlouváme.

Tamara Kotvalová

Tamara Kotvalová,zdroj: Profimedia.cz

Zlatnictví v Pařížské ulici bylo cílem středeční razie Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Podle informací deníku Aktuálně.cz zásah úzce souvisel s kauzou Nagyová. Není však jasné, pro jaké věci si detektivové na Pařížskou šli a co si nakonec odnesli.

"Prováděli jsme standardní úkony trestního řízení. Nejednalo se o žádnou novou realizaci," řekl deníku Aktuálně.cz mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Zda se razie vztahovala ke kauze Nagyová, však odmítl specifikovat. "Jednotlivé úkony trestního řízení nekomentujeme," uvedl Hanták.

Souvislost s kauzou Nagyová

Dodal však, že kauzu, kvůli níž policie v Pařížské byla, dozoruje olomoucké vrchní státní zastupitelství. A to má případ kolem Jany Nagyové na starosti.

Souvislost s kauzou Nagyová však později potvrdil vrchní olomoucký žalobce Ivo Ištvan. "Ano, má to souvislost s kauzou Nagyová, ke konkrétním jménům, kterých se zásah týkal se však vyjadřovat nebudeme," řekl Ištvan deníku Aktuálně.cz.

S podnikáním v luxusních obchodech v Pařížské ulici jsou spojena jména lidí, které policie s kauzou Nagyová spojuje.

Tagy: razie protimafiánský útvar butik zlatnictví Cartier

Zdroje: ČTK