Sníh ztížil dopravu. Řadu hlavních tahů blokovaly nehody

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Několik tahů v zemi dnes blokovaly nehody, na kterých měly značný podíl sníh a náledí. Několikakilometrové kolony se kvůli nehodě kamionu tvořily například na dálnici D8 na Mělnicku. Sníh a náledí pokryly zejména méně frekventované silnice, ale ledovka ztěžovala jízdu třeba i na D5, kde také uvízl kamion. Právě nákladní vozy se velice často dostávaly kvůli počasí do potíží. 

Dnešní nehoda

Dnešní nehoda,zdroj: Mediafax

Po nočním sněžení pokryla vrstva sněhu v celém Česku zvláště méně frekventované silnice nebo silnice ve vyšších polohách. Ale ani vytíženým úsekům se problémy nevyhnuly. Zhruba čtyři hodiny blokovala nehoda kamionu od rána dopravu na dálnici D8 na Mělnicku. Kamion sjel do příkopu, podle policie zřejmě řidič nepřizpůsobil jízdu stavu vozovky. Až před 10:00 byl provoz zcela obnoven a zmizela několikakilometrová kolona aut. 

Silné sněžení komplikovalo na D8 i cestu přes Krušné hory. U sjezdu na Petrovice po obědě uvízl kamion a kvůli jeho vyproštění byla dálnice zcela uzavřena několik desítek minut. 

Tři desítky dopravních nehod

Na dálnici D5 v Plzeňském kraji od Rozvadova až do Plzně byla podle policie ráno ledovka. Kvůli překládce havarovaného kamionu je tak už několik hodin zastaven provoz na D5 ve směru na Prahu mezi 119. a 107. kilometrem. Doprava je odkloněna na jinou trasu. Přeložení a vyproštění kamionu potrvá zhruba do 20:00, uvedla dopravní policie na webu. 

Kvůli vyprošťování kamionu byl také uzavřen po 8:00 asi na půl hodiny exit 68 Chýšť na dálnici D11 ve směru do Hradce Králové. V Pardubickém kraji uvízly kamiony ještě na několika úsecích silnic prvních tříd. 

V Jihočeském kraji po poledni u Protivína utrpěl těžké zranění řidič osobního vozu, který nedal přednost v jízdě dodávce. "Možná, že se na té chybě podepsala i špatná sjízdnost," uvedla jihočeská policejní mluvčí. V kraji se podle ní od ranních hodin staly tři desítky dopravních nehod. 

Kolize bez zranění

Kamiony mají po celodenním sněžení problémy ve stoupáních v Libereckém kraji. Místy dnes připadlo až deset centimetrů a rozbředlý sníh leží i na rychlostní silnici R35 mezi Libercem a Turnovem. "Kamiony bojují se sněhem ve stoupání od Tanvaldu na Harrachov," uvedl odpoledne Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje. 

Další nehoda kamionu zastavila kolem 08:00 dopravu na vytížené silnici I/48 nedaleko Nového Jičína. Řidič nákladního vozu podle policie nezvládl řízení, dostal smyk a narazil do sypače. Kolize se obešla bez zranění, ale provoz na důležité komunikaci k hranicím s Polskem i se Slovenskem se podařilo úplně obnovit až za dvě hodiny. Asi hodinu blokovaly provoz na frekventované silnici I/35 z Hradce Králové na Moravu dvě nehody kamionů u Holic na Pardubicku. Do vyproštění nákladních vozů byly na místě kolony. 

Několik havárií se už stalo i na rychlostní silnici R6 mezi Karlovými Vary a Březovou. Mezi Novým Sedlem a Sokolovem silnici přechodně zcela zablokovala nehoda kamionu. Zřejmě nejméně do středy zůstane na Domažlicku zavřená silnice z Klenčí pod Čerchovem do Postřekova.

Tagy: počasí nehody silnice kolony sníh zima sjízdnost

Zdroje: ČTK