Dnes je sobota 27. dubna 2024., Svátek má Jaroslav
Počasí dnes 16°C Polojasno

Šéf FIFA chce rasistům zakázat vstup na fotbal

Gólman Mike Maignan z AC Milána. | zdroj: Profimedia

Předseda FIFA Gianni Infantino kritizoval chování fanoušků Udine, kteří při sobotním utkání italské ligy rasistickým pokřikem uráželi brankáře Mikeho Maignana z AC Milán. Obdobné prohřešky chce Infantino v budoucnu trestat kontumací, informuje agentura ANSA.

Maignan, původem z Francouzské Guyany, se stal terčem rasistických nadávek v prvním poločase. Nejprve na to upozornil spoluhráče i rozhodčího a poté na protest odešel do kabin. Utkání, které AC Milán vyhrál 3:2, bylo kvůli tomu na pět minut přerušeno.

Podobný incident nastal také ve druhé anglické lize. Příznivci Sheffieldu uráželi záložníka Kaseyho Palmera z Coventry.

„Co se stalo v Udine a Sheffieldu je nechutné a nepřijatelné,“ prohlásil Infantino.

„Kluby, jehož fanoušci se dopustí takového rasismu, musíme trestat automatickou kontumací. Rasistům je potřeba dát celosvětový zákaz vstupu na fotbal a musí být obviněni z trestného činu,“ zdůraznil předseda FIFA.