Dnes je neděle 29. května 2022., Svátek má Maxim a Maxmilián
Počasí dnes 17°C Dešťové přeháňky

Schwarzenberg o Bartákovi: Stejné jako, že Hitler byl Němec

Schwarzenberg o Bartákovi: Stejné jako, že Hitler byl Němec
zdroj: Mediafax

Protikorupční Nečasova vláda čelí podezření z korupce na vysokém postu. Náměstek ministra financí Barták proto musí podle vyjádření předsedy TOP 09 Schwarzenberga pro časopis Týden buď zůstat na viditelném místě, nebo v případě prokázání viny putovat za mříže.

Za velice podařené považuje ministr zahraničí Karel Schwarzenberg skutečnost, že mimo službu postavený náměstek ministra financí Martin Barták je spojován s jeho stranou TOP 09, a nikoli s ODS, za níž byl i ministrem obrany ve Fischerově vládě. „S tím Bartákem je to jako s největším výkonem rakouské diplomacie, kdy Rakušané přesvědčili svět, že Beethoven, který se narodil v Bonnu, je Rakušan a Hitler Němec," srovnával předseda TOP 09 v rozhovoru pro časopis Týden.

V souvislosti s Bartákovou kauzou poukazuje na to, že lidé s takovýmito kontakty a znalostmi by měli zůstávat pracovat pro stát. Tedy pokud neprovedl něco nekalého. „Jestli je takový člověk v pořádku, má být zaměstnaný. A jestli v pořádku není, má jít do tepláků," domnívá se ministr, že teď má konat policie a politici mohou jednat až podle závěrů jejího vyšetřování.

Celý článek na ParlamentniListy.cz