Sazka je v konkurzu. Představenstvo nemůže dál nakládat s majetkem

- Aktuality autor: Danica Klein

Společnost Sazka je od dnešního dne v konkurzu. Rozhodnutí Městského soudu v Praze bylo zveřejněno v insolvenčním rejstříku. O uvalení konkurzu na Sazku rozhodla v pátek schůze věřitelů.

Představenstvo Sazky tak nyní ztrácí oprávnění nakládat s majetkem firmy, které přechází na insolvenčního správce. Vedení společnosti se chce proti uvalení konkurzu bránit soudní cestou.

Potřeba stovky milionů

"Prohlášením konkurzu přechází na insolvenčního správce oprávnění nakládat majetkovou podstatou, jakož i výkon práv a povinností, které přísluší dlužníku, pokud souvisí s majetkovou podstatou," uvedl dnes insolvenční soud. Sazka se může proti jeho rozhodnutí odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci do 15 dnů od doručení usnesení.

Dnes by měl jednat věřitelský výbor s insolvenčním správcem Josefem Cupkou o zajištění peněz na vyplácení výher a provoz Sazky. K tomu budou potřeba stovky milionů, možná až půl miliardy korun, uvedl v neděli předseda věřitelského výboru Josef Novotný. Hlavní slovo mají ve věřitelském výboru skupiny PPF a KKCG.

Penta se chce odvolat

Proti rozhodnutí o konkurzu se chce odvolat také investiční skupina Penta, která v posledních měsících spolupracovala s generálním ředitelem a předsedou představenstva Sazky Alešem Hušákem.

Sazka se do insolvence dostala kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Jejími akcionáři Sazky jsou občanská sdružení působící v tělovýchově a sportu. Sazka je v úpadku od konce března.

Tagy: kauze penta sázka hušák

Zdroje: ČTK