Dnes je pondělí 6. února 2023., Svátek má Vanda
Počasí dnes -1°C Oblačno

Sázavafest 2016 láká na hvězdy hudebního i divadelního nebe

Sázavafest 2016 láká na hvězdy hudebního i divadelního nebe
zdroj: tisková zpráva

Letošní Sázavafest se rozhodl udržet laťku svého loňského 15. výročí. Představí nejen velké zahraniční hudební hvězdy, ale také to nejlepší s české hudební scény. 

Největší lákadlem bývají zahraniční hvězdy. I v tomto roce festival chystá několik zahraničních jmen. Mezi první se řadí M.I.N.E. Tento sólový projekt Markuse Meyna, frontmana legendární elektronické skupiny Camouflage, si odbude českou premiéru právě na Sázavafestu. Zazní jak nové elektronické pecky, tak i největší hity od skupiny Camouflage. Zpěvák Markus je ve skvělé formě a těší se na show. Další hvězdou večera se stanou němečtí Final Stair. Final Stair přitahuje celé generace svým čistým a upřímným zvukem. Svou energickou show skupina osloví každého, i toho nejnáročnějšího posluchače. Final Stair zvou své posluchače do báječného a unikátního světa, který sami vytvořili a dovolují jim svézt se na hudební vlně nepředstavitelné intenzity.

Jako další zahraniční hvězdy Sázavafest uvítá rakouskou punk-rockovou kapelu Kitty in a Casket či americkou zpěvačku Meg Pfeiffer. Tato sólistka, která cestuje spolu se svojí kytarou nebo v doprovodu perkusionisty, divákům předvěde směs amerického popu, country a špetky blues. V roce 2009 nahrála například novou verzi hitu Poker Face od Lady Gaga ve stylu country music.

tk_011 zdroj: tisková zpráva

Českého zastoupení se ujme Michal Šindelář, který oslaví 20 let na hudební scéně. Tento talentovaný muzikant doprovázel takové interprety, jakými jsou Katapult, Ivan Mládek či Ivan Hlas. V roce 2004 se stal bubeníkem skupiny Semtex. Za dvacet let své hudební činnosti odehrál přes 1500 vystoupení, podílel se na více jak 40 albech a složil hudbu ke 2 divadelním představením.

Mezi hlavní hvězdy se zařadí také slovenská skupina No Name. Ta letos slaví také 20 let na hudební scéně a pro Sázavafest připravuje speciální vystoupení s českou kapelou Chinaski.

V loňském roce zaznamenal velký úspěch svým koncertním vystoupením Pavel Callta. Festival se tedy rozhodl dát mu letošní rok větší prostor a uvede ho hned 2x v jeden den se speciálními vystoupeními.

Bojíte se, že nebudete stíhat přebíhat mezi jednotlivými stage? Nebojte! V letošním roce nebude Rock´n more stage a všechna pódia tedy naleznete v jednom areálu.

Hudebních hvězd je skutečně mnoho a doplní je hvězdy divadelních pódií. Konkrétně Hudebního divadla Karlín. Projekt „10 let nad vodou“ přinese exkluzivní vystoupení hvězd Hudebního divadla Karlín s živým orchestrem, pěveckou company a s těmi největšími „peckami“, které bylo dosud možné slyšet i vidět jen v klasickém kamenném divadle. Bez kostýmů a šminek, bez divadelního pozlátka v cca 45 minutách Aida, Carmen, Producenti, Addams Family, Jesus Christ Superstar a další - průřez toho nejlepšího za posledních deset let Hudebního divadla Karlín, tedy za dobu, která uběhla od znovuotevření zrekonstruované budovy divadla, zničené povodněmi v roce 2002.

Sázavafest podporuje nejen divadlo, ale také soutěže. Na festivalu si zahraje hned několik vítězných kapel. První je soutěž regionálních kapel, ze které vzejdou 3 vítězové, kteří si zahrají ve čtvrtek v 3 úvodních hracích časech, přičemž program bude otevírat 3. místo. Druhou soutěží je pak soutěž vysokoškolských kapel University Band Contest, ze které vzejde vítěz, který si bude moci užít nezapomenutelnou atmosféru publika, před kterým na Sázavafestu vystoupí.

A jak je dle výše uvedeného patrno, Sázavafest podporuje studenty a to společností ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE.

Ve stanovém městečku, které letos zvětšíme, se mohou návštěvníci opět těšit na sprchy, rozšíření a zvýšení počtu WC na více míst a nově také na občerstvení. Rovněž přibude jejich počet. V areálu jim pak bude nabídnut rozšířený catering, u kterého dbáme především na kvalitu.

Zdá se Vám, že festival už nabízí více než širokou škálu kvalitních interpretů a zázemí? My ale pro návštěvníky chystáme pecku hned na úvod. Celý festival ve středu totiž nezahájí nikdo jiný než skvělý zpěvák, nejen muzikálová hudební ikona, Kamil Střihavka a česká několikanásobná zlatá slavice, Lucie Bílá. Ti pro návštěvníky chystají plnohodnotné nezkrácené koncerty, jaké zažijí jen na turné. A samozřejmě Sázavafestu! Předprodej na její samostatný koncert spouštíme 1. 3. 2016.

Do festivalu vstupuje "Hlavní partner festivalu" a to je akciová společnost EP ENERGY TRADING, která je spolehlivým dodavatelem elektřiny a zemního plynu domácnostem, firmám i velkoodběratelům v České republice a na Slovensku. Současně se specializuje na obchodování s těmito komoditami na velkoobchodním trhu. Svým zákazníkům nabízí profesionální přístup, rychlé a otevřené jednání, kvalitní služby a zejména zajímavé a konkurenceschopné ceny.  Je respektovanou alternativou všech dominantních dodavatelů energií. Klade důraz na odbornou a profesní kvalitu svých zaměstnanců. Jejich dlouholeté zkušenosti v oblasti energetiky a prodeje elektřiny a zemního plynu jsou garancí vysokého standardu poskytovaných služeb. Společnost je součástí energetické skupiny EP ENERGY, která je nejvýznamnějším dodavatelem tepla a druhým největším výrobcem elektřiny v České republice. Díky ekonomické síle tohoto vlastníka, který disponuje vlastními zdroji energie, představuje EP ENERGY TRADING pro své zákazníky stabilního partnera nabízejícího jedny z nejlepších cenových podmínek na trhu a jistotu dodržení smluvních závazků.

Jakožto v předchozím ročníku Sázavafestu dále spolupracujeme s krásným zámkem ve Světlé nad Sázavou. Zámek nabízí okruhy pro malé i velké a každý z návštěvníků si přijde na své. Zámek se nachází v těsné blízkosti festivalu a celý festival se odehrává v prostorách zámeckého lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Zdroje:
Inzerce