Rusko: Autobus smetl 14 lidí z chodníku, dva mrtví

- Aktuality autor: red

Nejméně dva mrtvé si ve středu v Petrohradu vyžádala dopravní nehoda, při které linkový autobus srazil na hlavní Něvské třídě v centru města čtrnáct lidí.

Podle internetové stránky listu Komsomolskaja pravda jsou oběťmi dvě děti. 

"Linkový autobus vjel na chodník a narazil do reklamního poutače. Podle předběžných informací při havárii dva lidé zahynuli a dalších 12 lidí utrpělo různě závazná zranění," oznámily místní úřady. 

Policie předpokládá, že nehodu zavinila závada autobusu, kterému nejspíš selhaly brzdy nebo se zasekl pedál plynu; řidič byl střízlivý. 

Podle očitých svědků, na které se odvolává server fontanka.ru, autobus vjel celý na chodník a srazil poutač, otočil zastávku o 180 stupňů a až pak se zastavil. Reklamní poutač spadl na dvě dívky, které vyprostili kolemjdoucí, a pak je odvezla sanitka. 

Kromě lidí, kteří se snažili zraněným pomoci, se vyskytli i zloději, kteří se snažili při této příležitosti zmocnit cizích mobilních telefonů a peněženek, napsal ruský server. 

Podobné nehody nejsou v Rusku vzácností. Loni v červenci při srážce autobusu s cisternou u Rostova na Donu zahynulo 21 lidí. Každým rokem na ruských silnicích umírají tisíce lidí, loni jich přišlo o život více než 21000, o rok dříve skoro 30000. V roce 2004, kdy si vláda vytyčila úkol snížit počet obětí nehod do roku 2012 o třetinu, bylo mrtvých 35000.

Tagy: nehoda autobus petrohrad

Zdroje: ČTK