Dnes je úterý 17. května 2022., Svátek má Aneta
Počasí dnes 19°C Dešťové přeháňky

Roli ministra Vondry v kauze ProMoPro chce probrat K9

Roli ministra Vondry v kauze ProMoPro chce probrat K9
zdroj: tisková zpráva

Dnes by se také kromě vlády měla sejít koaliční K9. TOP 09 a Věci veřejné chtějí totiž znovu probrat kauzu ProMoPro. Znepokojily je prý nové informace serveru Euro, ze kterých údajně vyplývá, že tehdejší vicepremiér pro evropské záležitosti a nynější ministr obrany Alexandr Vondra z ODS o zakázce věděl.

Podle stran by se měla věc projednat ještě před zítřejší mimořádnou schůzí sněmovny, na kterou ČSSD zařadila nejen kauzu ProMoPro, ale i zásah vojenské policie v České televizi.

„Myslíme si, že je naprosto nutné konečně vyjasnit, kdo měl zodpovědnost za ekonomiku celé věci, kdo je zodpovědný za úniky milionů," řekl k tomu pro Český rozhlas předseda Věcí veřejných Radek John.

Odvolání ministra obrany Alexandra Vondry z vlády ale nepožaduje. „Samozřejmě i takovéto názory zazněly na klubu a samozřejmě se tomu budeme věnovat velmi důsledně a vážit všechny varianty. Věříme, že K9 vnese do celé věci mnohem více světla a vyjasní se kompetence, zodpovědnosti, politické zodpovědnosti. A o tom by mělo být jednání," dodal John.

Celý článek na ParlamentniListy.cz