Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Babák z VV: Kvůli Kalouskově reformě se v koalici pokoušeme

Babák z VV: Kvůli Kalouskově reformě se v koalici pokoušeme
zdroj: tisková zpráva

Michal Babák, poslanec Věcí veřejných připustil v dnešním rozhovoru pro Právo, že VV budou trvat na odstranění daňové degrese. A předvídá, že se ještě kvůli tomu odehrají na politické scéně nepříjemné konfrontace.

I když poslanec a vyjednavač véčkařů Babák uvedl, že systémově s ministesrtvem financí jejich strana souhlasí, poněvadž jiná cesta než zjednodušit administrativu neexistuje, připustil, že je řada věcí, s kterými VV nesouhlasí.

"Daňová reforma se zabývá přímými daněmi, ale neřeší majetkové daně. To bude další vlna, která pro nás bude ještě citlivější. Budeme asi chtít zvyšovat daň z nemovitosti na úkor darovací daně," uvedl babák s tím, že dosud se ale aktivně v této záležitosti nevyjednává.

VV budou ale podle Michala Babáka trvat na odstranění daňové regrese. Systém bude trochu překopán, co se týče zaměstnanců, když bude zrušena superhrubá mzda. "Strop z výdělku sociálního pojistného, který je v návrhu snížen ze šestinásobku na čtyřnásobek, je vyměřovaný ze všech zaměstnanců. Degrese tedy byla jen maximálně potlačena. V nadnárodních firmách se to však ani moc neprojeví a u OSVČ degrese potrvá. Navrhujeme proto další sazbu daně z příjmu fyzických osob," uvedl Babák s tím, že právě to měla jejich strana také ve volebním programu.

Celý článek na ParlamentniListy.cz