Řidič doplatil na přehlédnutí značky o opravě mostu. Nehodu nepřežil

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Čtyřicetiletý řidič z Přerovska v noci na dnešek nepřežil havárii na hlavním silničním tahu z Otrokovic do Napajedel. Muž přehlédl dopravní značení, které signalizovalo opravu mostu, a zřítil se s osobním autem pod silnici, kde narazil do betonové zdi. Jeden ze spolujezdců, šestadvacetiletý muž z Plzeňska, utrpěl těžké zranění. Dnes to řekli mluvčí krajských hasičů Libor Netopil a mluvčí policie Petr Jaroš.

Třetí spolucestující, pětatřicetiletý muž z Přerovska, byl zraněn lehce. Proč řidič přehlédl opravu mostu, není podle Jaroše zatím jasné. Hasiči vyjeli k neštěstí ve 22:40. Jednoho z cestujících se podařilo vyprostit policistům, druhého, s těžkými zraněními, vyprostili hasiči a předali ho do péče zdravotnické záchranné služby. "Řidič vozidla zůstal zaklíněn ve vraku a nevykazoval žádné známky života," popsal Netopil.

Hasiči poté zabezpečili vozidlo proti úniku provozních kapalin a případnému požáru. Vrak vytáhli vyprošťovacím automobilem na vozovku a hydraulickým zařízením vyprostili z havarovaného auta tělo zemřelého řidiče.

Tagy: Přerovsko havárie most oprava

Zdroje: ČTK