Rektor: Ministr Dobeš se distancoval od výroků svého náměstka

- Aktuality autor: red

Ministr školství Josef Dobeš (VV) se distancoval od výroků svého náměstka Kryštofa Hajna, kvůli kterým podala českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) trestní oznámení.

Pod dnešním jednání s ministrem to novinářům sdělil rektor školy Marek Vochozka. Škola na náměstka podala trestní oznámení, protože se prý při schůzce se zástupci školy dopustil trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby a vydírání. Ministr nechtěl průběh dnešního setkání komentovat.

Podle náměstka se jedná o exces

"Pan ministr deklaroval, že ministerstvo hodlá dodržovat zákony a to vystoupení pana náměstka považuje za exces," uvedl rektor. V opačném případě by prý škola podala trestní oznámení na celé ministerstvo.

Hajn při schůzce s vedením školy oznámil, že VŠTE má být zrušena. "Pokud nebudete jednat ve smyslu tohoto dnešního zadání a bude to konfrontační, pro vás z toho vyplynou osobní důsledky! Pokud máte pocit, že vás vydírám, tak to se vůbec nemýlíte," řekl podle Vochozky Hajn. Zápis z tohoto jednání prý dnes ministr nezpochybňoval, kromě rektora Vochozky se dnes kvůli celé věci setká také s Hajnem.

Ministr pozastavuje veškeré aktivity spojené s VŠTE

"Ministr školství, mládeže a tělovýchovy pozastavuje jakékoli oficiální i neoficiální aktivity spojené s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích až do výsledků hodnocení Akreditační komise, které bude dokončeno v listopadu 2010," komentovala případ minulý týden ministrova mluvčí Lucie Kubovičová.

O zrušení školy už uvažovalo ministerstvo před volbami, na jaře ale od záměru upustilo. Škola má předat svůj areál kraji a její studenti přejdou na Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích nebo na České vysoké učení technické v Praze. Je to stejný plán, jaký předložilo minulé vedení ministerstva.

VŠTE je veřejnou vysokou školou, která vznikla v roce 2006. Nyní má přes 2200 studentů, do prvních ročníků tento akademický rok nastoupilo téměř 1300 posluchačů.

Tagy: náměstek dobes rektor

Zdroje: ČTK