Dnes je pátek 20. května 2022., Svátek má Zbyšek
Počasí dnes 28°C Místy bouřky

Smutný Jazz na Hradě. Klaus vynechal vtipy a vzal si první slovo

Smutný Jazz na Hradě. Klaus vynechal vtipy a vzal si první slovo
zdroj: Mediafax

Prezident republiky Václav Klaus zahájil v neděli v Míčovně Pražského hradu 67. koncert z cyklu Jazz na Hradě. Koncert byl ovlivněn smutnou událostí.

„Je to první Jazz na Hradě, který se koná po tragické smrti jednoho z tvůrců a organizátorů cyklu Jazz na Hradě, Michala Macnera. Já myslím, že jste všichni o tomto tragickém osudu slyšeli. Byl bych rád, kdybychom všichni na něj během koncertu vzpomněli a jsem rád, že tu je jeho otec, který ví, že všichni na Michala opravdu vzpomínáme. Jazzy na Hradě budou pokračovat, ale Michal Macner nám bude chybět a já bych byl velmi rád, kdybychom dnešní koncert věnovali jemu," zahájil koncert vzpomínkou prezident Klaus.

Tragická smrt otce dvou dětí

Michal Macner, otec dvou dětí, byl zaměstnancem Správy Pražského hradu, kde působil jako dramaturg hudebního cyklu Jazz na Hradě, který vznikl v roce 2004 na přání prezidenta republiky. Byl zabit v noci ze 17. na 18. září jedním z bodyguardů baru v Dejvicích.

Moderátorka koncertu řekla, že to je kvůli této tragické události vůbec poprvé, kdy prezident předává slovo moderátorce a kdy měl první slovo. Ta vyjádřila naději, že v takovém kontextu je to rozhodně naposledy.

Celý článek na ParlamentniListy.cz