Rathova šéfka zakázek končí v kolínské nemocnici

- Aktuality autor: Danica Klein

Bývalá spolupracovnice Davida Ratha Johana Novotná, která byla za éry bývalého středočeského hejtmana šéfkou krajského oddělení veřejných zakázek, končí jako ekonomická náměstkyně v kolínské nemocnici. Její místo bylo zrušeno. Pracovní poměr jí skončí ke konci roku, do práce ale nechodí už teď. 

Johana Novotná

Johana Novotná,zdroj: Profimedia.cz

Třiatřicetiletá členka čelákovické ČSSD do kolínské nemocnice nastoupila letos v únoru bez výběrového řízení. Místo pro ni bylo navíc zřízeno v době úspor, které ředitel Petr Chudomel zdůrazňoval i v novoročním dopise zaměstnancům. 

Nyní už ale podle něj ekonomický náměstek potřeba není. "Organizační řád prošel určitým vývojem," řekl serveru Chudomel. Podle Novotné pro ni najednou nebyla práce. "Na základě rozhodnutí představenstva Oblastní nemocnice Kolín z října 2013 bylo rozhodnuto o organizační změně ve společnosti, jejímž důsledkem je zrušení mého pracovního místa," sdělila. Do nemocnice už více než měsíc nedochází kvůli takzvané překážce v práci na straně zaměstnavatele, stále ale podle IHNED.cz pobírá manažerský plat. 

Server připomíná, že Novotná se těšila nezvyklým výhodám, například nedlouho po svém nástupu odjela na několikatýdenní dovolenou do Asie. Nemocnice navíc o jejím angažmá neinformovala a například od jejího nástupu nedala fotografii Novotné a její kontaktní údaje na webové stránky nemocnice. 

Soud s Rathem pokračuje dnes. Obžaloba tvrdí, že skupina 11 lidí upravovala veřejné zakázky ve Středočeském kraji, jehož hejtmanem byl Rath. Tendry údajně vyhrávaly předem domluvené firmy, což prý provázela korupce. Rathovi hrozí v případu nejvyšší trest - až 12 let vězení. Obžaloba ho viní z přijetí úplatků v celkové výši 16 milionů korun. Policie také v říjnu rozšířila obvinění Rathovi a dalším, týká se i firem - například stavební společnosti Metrostav. Rath byl před třemi týdny propuštěn z vazby. 

Tagy: Kolínská nemocnice spolupracovnice

Zdroje: ČTK