Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 1°C Občasný déšť se sněhem

Rath se zbavuje svých bytů. Zůstávají ale v rodině

Rath se zbavuje svých bytů. Zůstávají ale v rodině
Exposlanec David Rath prodal byty, které by mu mohl soud zabavit, firmám své manželky a přítelkyně | zdroj: Profimedia

Exposlanec David Rath se za poslední měsíce zbavil hned dvou svých nemovitostí. I tak ale zůstávají v podstatě v rodině - jeden byt koupila firma jeho manželky, druhý jeho přítelkyně, upozorniůl server Idnes.cz.

Rath, u kterého žalobce navrhuje kromě vězení i propadnutí majetku, tedy i nemovitostí, oba byty prodal výrazně pod cenou. Garsonku v Hostivici si za 500 tisíc korun koupila firma Citadela jeho přítelkyně Renaty Horké, v níž bývalý hejtman figuruje jako jednatel. Byt 2+1 na pražském Veleslavíně prodal za milion korun firmě Czech Clinic. V ní je předsedkyní představenstva jeho manželka Eva Rathová a v dozorčí radě sedí i syn jeho přítelkyně David Horký.

Na tom, že nemovitosti prodal za zhruba třetinovou cenu oproti cenám běžným v daných oblastech, nevidí nic špatného. Počítá prý s tím, že se o byty bude muset někdo starat po dobu, kterou stráví ve vězení. "Já to neprodával proto, abych na tom vydělal, ale aby se o to někdo staral. V obou firmách (Citadela a Czech Clinic, pozn. red.) působím, v jedné jako jednatel, v jedné jako zaměstnanec, a nevidím důvod, proč bych na takových firmách měl vydělávat," řekl serveru Idnes.cz. 

Dalších nemovitostí se prý už zbavovat nehodlá, tři vlastnické podíly v domech v Hostivici už by stejně prodat nemohl. Vyšetřovatelé je zajistili hned po jeho zatčení.

Zdroje: