Rath dorazil k soudu bez obhájce, soudce přerušil líčení do června

- Aktuality autor: pal

David Rath zřejmě hraje o čas. V úterý začalo další soudní přelíčení, na které se bývalý středočeský hejtman opět dostavil bez svého advokáta. Rath trvá na tom, že ho zastupuje právník Michal Pacovský, strýc soudce Roberta Pacovského. Exhejtmanův obhájce je ovšem v cizině a měl by se vrátit až příští týden. Soudce jednání odročil na červen a Rathovi nařídil, aby si urychleně našel nového obhájce, jinak mu bude přidělen. 

Projednávání Rathovy kauzy se zadrhlo na výběru nového obhájce

Projednávání Rathovy kauzy se zadrhlo na výběru nového obhájce,zdroj: František Vlček / MAFRA / Profimedia

Rath údajně Michalu Pacovskému psal e-mail, ve kterém píše: „V případě vaší neúčasti hrozí zmaření hlavního líčení, které by bylo bezpochyby na újmu mých práv.“ Pacovský je ovšem pracovně v Izraeli a navíc popírá, že by Ratha měl zastupovat právě v této kauze. Státní žalobce Petr Jirát ovšem tvrdí, že soud může Rathovi obhájce přidělit. Soudce Robert Pacovský v úterý jednání znovu odročil na červen a obhájce zajistí během dneška.

O důvodu Rahových obstrukcí u soudu si žalobce Jirát myslí, že „je evidentní, že se doktor Rath snaží získat čas. Můžeme se jen domnívat, na co.“ Zástupce také připomněl, že navrhoval, aby byl exhejtmanovi zabavený veškerý majetek a to by mohl být jeden z důvodů, proč Rath soudní jednání protahuje.

Michal Pacovský přijal Rathovu obhajobu už minulý týden v pátek. V pondělí ale k soudu nakonec nedorazil s tím, že na případu už nepracuje. Exhejtman se ale odvolává na zákon o advokacii a tvrdí, že Pacovský jej i přesto musí zastupovat. 

Tagy: Česko domácí justice a soudy korupce a úplatkářství

Zdroje: ČTK