Dnes je úterý 24. listopadu 2020., Svátek má Emílie
Počasí dnes -1°C Zataženo nízkou oblačností

Profesor Keller je znechucen Nečasem. Licoměrný a možná podplacený

Profesor Keller je znechucen Nečasem. Licoměrný a možná podplacený
zdroj: Mediafax

Sociolog Jan Keller věří, že na dnešní demonstraci na Václavském náměstí se sejde ke sto tisícům lidí. Podle něj vláda udělala v posledních dnech maximum proto, aby účast byla opravdu veliká. Premiéra Petra Nečase, který šmahem roztrhal koaliční smlouvu s Véčky, aby mohl vládnout s odpadlíky včele s Karolínou Peake, označil za licoměrného. Peake by pak podle něj mohla tvořit ideální partnerský pár s ministrem financí Miroslavem Kalouskem.

Jak hodnotí sociolog Jan Keller události uplynulého týdne? „Tohle už není pro sociologa,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz. Připomeňme, že sotva skončila vládní krize s výhrůžkou demisí ministrů Věcí veřejných, vystoupila ze strany Karolína Peake a další dva ministři véček a snaží se sehnat podporu pro vládu Petra Nečase bez oficiálních zástupců Věcí veřejných.

Předčasné volby nebudou

„Takové neprůhledné věci s polokriminálním kontextem, k tomu už podle mě sociolog nemá co říct, politolog také ne,“ zopakoval Keller. ParlamentníListy.cz jej tedy oslovili jako voliče, a jak to dopadlo? „Já se radši hodím marod, až budou příští volby,“ reagoval Keller lakonicky.

Na dotaz, zda sežene Peake pro Nečase do pondělí potřebných minimálně deset poslanců, se nakonec rozpovídal. „To je jediná věc, ve které jsem si naprosto jistý. Předčasné volby nebudou v žádném případě."

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,380 26,460
USD 22,230 22,350
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma