Dnes je pátek 27. listopadu 2020., Svátek má Xenie
Počasí dnes -1°C Skoro zataženo

Přichází zima. V Česku bude sněžit už od úterý

Přichází zima. V Česku bude sněžit už od úterý
zdroj: Archiv

Slibovaná změna počasí přichází. Od úterý by měly teploty v Česku klesnout k bodu mrazu a začne sněžit. Od pátku už navíc nevyšplhají nad nulu ani denní maxima a i v nížinách bude nejméně týden celodenní mráz.

Ještě v pondělí bylo přes den poměrně teplo. Nejvyšší teploty se pohybovaly kolem deseti stupňů a ze zatažené oblohy padal déšť.

Už v noci na úterý ale budou postupně - nejdříve v Čechách - přecházet srážky ve sněhové, i když nejdříve jen v nadmořských výškách nad 800, později od 400 metrů výše.

Důvodem je postup tlakové níže z Poska nad Pobaltí. Kolem ní pronikne do Česka studený vzduch od severu a chladné proudění by mělo vydržet nejméne do začátku prosince. Podle některých předpovědí se zřejmě ještě výrazněji ochladí.

Od pátku celodenní mráz

V noci na úterý klesnou teploty na minus jeden až tři stupně, v úterý vystoupají v průměru na tři stupně, jen na jihovýchodě Moravy bude ještě přechodně tepleji. Sněžit bude už od středních poloh, později k večeru i v nížinách. V Čechách se na horách budou tvořit sněhové jazyky. Ve středu by mělo být podobné počasí.

Od čtvrtka pak očekávají čeští meteorologové oblačno, místy se sněhovými přeháňkami a teploty by naposledy přes den mohly vystoupat slabě nad nulu. Od pátku už pak bude v Česku celodenní mráz. Srážek bude zpočátku málo, na počátku příštího týdne by ale mělo sněžit vydatněji na celém území.

 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,180 26,260
USD 21,910 22,030
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma