Při tragické autonehodě zemřela hvězda filmu Rychle a zběsile Paul Walker (†40)

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Při automobilové nehodě zahynul hollywoodský herec Paul Walker, hvězda filmové série Rychle a zběsile. Bylo mu 40 let. Podle agentury AP Walker v době nehody, která se stala v sobotu severně od Los Angeles, za volantem neseděl.

Paul Walker

Paul Walker,zdroj: Profimedia.cz

Podle prohlášení z oficiální facebookové stránky herce Walker seděl ve chvíli nehody na sedadle spolujezdce ve voze svého přítele. Oba měli namířeno na charitativní akci organizace Reach Out Worldwide, kde se sbíraly prostředky na pomoc lidem zasaženým tajfunem na Filipínách. 

Místní policie uvedla, že oba pasažéři červeného Porsche zahynuli po nárazu vozu do sloupu osvětlení a do stromu. Když na místo dorazila hlídka, bylo auto v plamenech. Podle vyšetřovatelů hrála při nehodě roli vysoká rychlost. 

Walker naposledy pracoval na sedmém díle série Rychle a zběsile, která ho nejvíc proslavila. Natáčení začalo v září. Šestý díl měl přitom premiéru teprve letos v květnu a stal se nejvýdělečnějším snímkem série, když si dosud připsal celosvětové tržby ve výši 788 milionů dolarů. Posledním dokončeným filmem s Walkerem je thriller Hours, drama otce snažícího se zachránit novorozené dítě po úderu hurikánu Katrina. Snímek má jít do kin v prosinci. 

Akční filmy Rychle a zběsile pojednávají o ilegálních závodech rychlých automobilů v ulicích. Walker v nich ztvárnil postavu policisty Briana O'Connera. První film série z produkce Universal Studios šel do kin v roce 2001. 

"Paul byl 14 let skutečně jedním z nejmilovanějších a nejrespektovanějších členů naší studiové rodiny a tato ztráta je zdrcující pro nás, pro každého, kdo se podílel na filmech Rychle a zběsile, a pro nespočet fanoušků," uvedla společnost Universal Studios. 

Walker začal hrát v útlém věku, často se objevoval v reklamách. V roce 1987 si pak zahrál postavu profesora Benneta ve snímku Příšera z šatníku a zazářil například také v televizním seriálu Throb. 

Zanechal po sobě 15letou dceru Meadow. 

Tagy: americký herec tragická smrt

Zdroje: ČTK