Při srážce vlaku s kamionem se zranilo 25 lidí

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Asi 25 lidí se ve středu zranilo při srážce osobního vlaku s kamionem ve Velkých Hošticích na Opavsku. Silnice mezi Opavou a Kravařemi je nyní uzavřená. Omezení dopravy podle policie a hasičů potrvá ještě několik hodin.

Zranění cestujících jsou převážně lehčího charakteru. Řekli to mluvčí opavské policie René Černohorský a mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Nehoda motorového vlaku se třemi vagony a polského kamionu se stala kolem 13:00 na přejezdu mezi Malými a Velkými Hošticemi na Opavsku. Ve vlaku v té době cestovalo asi 120 lidí. Souprava při nárazu vykolejila. 

Signalizace nefungovala, tvrdí řidič kamionu

"Celkem bylo zraněno 25 lidí. Dvě desítky z nich odvezly sanitky do nemocnic a pět cestujících bylo ošetřeno na místě nehody. Řidič polského nákladního auta vyvázl bez zranění," popsal následky nehody Kůdela. Dodal, že o vrácení vykolejeného motorového vlaku na koleje by se měli postarat drážní hasiči. 

Podle Černohorského viník nehody ještě není znám. "Řidič tvrdí, že v okamžiku, kdy na přejezd vjel, signalizace nefungovala a červené světlo nesvítilo," řekl. Policisté a pracovníci Drážní inspekce nyní zjišťují, zda byla v provozu nebo ne. "Nyní skutečně nefunguje. Jeden ze sloupů byl ale při nehodě poražený. Je možné, že k výpadku došlo až po kolizi," uvedl mluvčí.

Nehoda se stala na trati Opava východ - Hlučín. Podle internetových stránek Českých drah zajišťují dopravu v úseku Kravaře ve Slezsku a Opava východ autobusy.

Tagy: nehoda srážka kamion vlak přejezd

Zdroje: ČTK