Dnes je pondělí 15. prosince 2025., Svátek má Radan a Radana
Počasí dnes -1°C Zataženo

Při srážce autobusů v Brně se zranilo devatenáct lidí, polovina těžce

5. 2. 2013 – 19:47 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová

Při srážce autobusů v Brně se zranilo devatenáct lidí, polovina těžce
Nehoda autobusuzdroj: Mediafax

V Brně-Slatině se dnes krátce po poledni srazily dva autobusy. Při kolizi narazil zezadu jeden do druhého. Podle posledních informací bylo zraněno 19 lidí. Všichni mají lehká poranění až na řidiče, jehož stav hodnotí zdravotníci jako středně těžký, řekla mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová. 

"Řidič autobusu, který havaroval, měl v době kolize vážnou poruchu vědomí," uvedla Zuchová bez dalších podrobností. Podle informací řidiče postihla cévní mozková příhoda. 

Nehoda se stala krátce po 13:00. Autobus firmy BusLine, jedoucí na příměstské lince 701 do Mokré-Horákova, narazil zezadu do vozu městské hromadné dopravy na lince 75. Kolize se stala v Hviezdoslavově ulici, a to přímo na autobusové zastávce. 

"Při střetu stál autobus linky 75 na zastávce a nastupovali do něj lidé. V tu chvíli do něj zezadu najel druhý vůz," řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Škrancová. 

Škoda na autobusu dopravního podniku a zničeném sloupu veřejného osvětlení se odhaduje na 1,5 milionu korun. 

Škoda se zatím odhaduje

Na druhém autobusu není škoda zatím vyčíslena, řekla mluvčí společnosti BusLine Nikola Bradíková. "Událost nás velmi mrzí. Doufáme, že zranění budou v pořádku," doplnila. 

S vyprošťováním řidiče z druhého autobusu měli hasiči nejvíce práce. Zranění byli hned po srážce vyproštěni a převezeni do nemocnic. Mluvčí zdravotnické záchranné služby Radek Turín zdůraznil, že nikdo z nich nebyl v ohrožení života. 

Policie žádá, aby se přihlásili všichni svědci nehody a pomohli ji objasnit. 

Poslední velká nehoda vozidel MHD se stala v Brně předloni v květnu v Černých Polích. Řidič autobusu vjel na červenou do křižovatky a narazil do tramvaje. Výsledkem byla nehoda s jedním mrtvým a 13 zraněnými. Řidič autobusu za to byl odsouzen ke třem letům a čtyřem měsícům vězení.

Předchozí článek

Nejslavnější kritik islámu Hedegaard vyvázl z pokusu o atentát

Následující článek

Dlouholetý novinář Petránek: Lidem je zle, tak zvolili Zemana

Nejnovější články