Při požáru domu v Orlové na Karvinsku hasiči evakuovali 36 lidí
13. 1. 2014 – 8:11 | Zpravodajství | Lucie Hyblerová
V Orlové na Karvinsku hořela v neděli večer střecha obytného domu. Hasiči museli evakuovat 36 lidí. Nikdo ale nebyl zraněn. Škoda byla vyčíslena na 2,5 milionu korun. ČTK to řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.
Dům v orlovské části Poruba začal hořet po 20:00. Sedlová střecha hořela na ploše okolo 150 metrů čtverečních. "Z části domu jsme evakuovali celkem 36 osob. Někteří odešli k příbuzným a přátelům. Další využili teplo a teplé nápoje ve velkém hasičském evakuačním autobusu, který přijel ze stanice v Ostravě-Zábřehu. Tři rodiny pak byly ubytovány v hotelu Impuls," řekl mluvčí.
Oheň dostali hasiči pod kontrolu již za hodinu, a to s pomocí dvou automobilových plošin. Pak pokračovalo rozebírání a dohašování hořící střechy a také odvětrávání budovy. Celý zásah skončil po 22:00. Příčina požáru se zjišťuje.