Praha zakázala kvůli povodním vstup do 29 parků a lesů

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 4. 6. 2013 16:15) - Aktuality autor: Jakub Konečný

Praha dnes zakázala kvůli záplavám vstup do 29 parků a lesů na území hlavního města. Nejvíce nepřístupných parků je momentálně v Praze 1. Magistrát o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Již od neděle platil kvůli velké vodě zákaz vstupu do parků na Petříně, v Zahradě Kinských, Letné, Stromovce a na Vítkově.

Zákaz vstupu, pobytu a pohybu ve vybraných parcích platí od dnešních 08:00. Dlouhotrvající deště způsobily plošné a velmi silné podmáčení půdy a lesních porostů. V důsledku toho dochází dokonce i v bezvětří k nekontrolovatelným pádům zcela zdravých stromů. V pondělí usmrtil v parku v Průhonicích padající strom ženu, která venčila psa. 

"Rizikové stromy sice průběžně vyhledáváme a kácíme, přesto pády stromů není možné vyloučit. S ohledem na velmi vysoké a život ohrožující nebezpečí proto důrazně varuji před vstupem do lesních porostů a vyzývám veřejnost, aby se v dalších dnech lesům i parkům vyhnula, protože nelze zajistit jejich bezpečnost,“ uvedl pověřený pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09).

Kromě magistrátem zakázaných parků vydala městská část Praha 6 varování před vstupem do parků na svém území. "Nevím, proč jsme se nedostali na magistrátní seznam. Každopádně jsme vydali varování před vstupem do parků Hvězda, Hadovka a Šárka," řekl dnes mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši. Na seznamu chybí i vrch Vítkov v Praze 3, kde byl zakázán vstup ještě v pondělí. Praha 3 přesto varuje občany před vstupem do podmáčených parků.

Celkem bylo už v pražských lesích a parcích pokáceno zhruba 400 stromů, další stromy se vyznačují a kácí.

Tagy: Praha párky povodně 2013

Zdroje: ČTK