Praha: ODS a ČSSD mění koaliční smlouvu, místo v radě pro TOP ruší

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Vyjednávači pražské ODS a ČSSD se v úterý dohodli na změně koaliční smlouvy. Místo jedenáctého radního již nebudou nabízet TOP 09. Zda místo obsadí zástupce občanských nebo sociálních demokratů, ale stále není jasné.

O změně koaliční smlouvy musí ještě rozhodnout zastupitelské kluby obou stran. Po smírčím jednání to řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).

"Dohodli jsme se na tom, že požádáme své kluby, aby odsouhlasily zrušení rezervace jedenáctého místa v radě, které je pro TOP 09," řekl Svoboda. Poté může podle něj pokračovat další jednání o tom, která ze stran toto místo obsadí. 

TOP 09 místo odmítala, zůstalo neobsazené

Pozici radního po volbách navrhli občanští a sociální demokraté zástupcům vítězné TOP 09, ta ho ale opakovaně odmítla. Místo poté zůstalo neobsazené. Toto téma je jedním z bodů, kterým se od konce dubna zabývá koaliční smírčí řízení. Pozici dalšího radního totiž požadují obě strany.

Podle ČSSD Svoboda při povolebních vyjednáváních slíbil, že pokud nebude mít o radního zájem TOP 09, připadne sociálním demokratům. Klub ODS se ale usnesl, že o pozici budou usilovat i občanští demokraté. 

V radě zůstává stále neobsazené i místo Lukáše Plachého (ČSSD), který odstoupil kvůli podezření, že nabízel spolustraníkovi úplatek za vnitrostranickou podporu při sestavování kandidátky.

Tagy: ČSSD ODS smlouva vyjednávání

Zdroje: ČTK