Květen na silnicích: Relativně bezpečno. Méně tragický byl jen loňský

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Podle předběžných policejních statistik zatím v květnu na českých silnicích zemřelo 55 lidí, což je druhý nejnižší počet za posledních 22 let. Ve srovnání s loňským květnem počet mrtvých ale narostl, a to o čtyři.

Zdaleka nejhorším květnem z hlediska následků dopravních nehod byl v posledních 22 letech rok 1994, kdy zemřelo 125 lidí. 

Od začátku letošního roku zahynulo skoro 250 lidí a květen se stal prozatím nejtragičtějším měsícem. Policie v něm zaznamenala lehce přes 6000 nehod a 270 těžce raněných, což je v obou kategoriích mírný nárůst proti minulému měsíci. Necelých 400 řidičů pak chytla pod vlivem alkoholu. 

Tragická srážka trolejbusu s tramvají

Nejtragičtějším dnem se stalo pondělí 23. května, které si vyžádalo sedm lidských životů v šesti různých krajích České republiky. V osudný den zemřel i šestatřicetiletý motorkář, který nepřežil srážku s nákladním autem na dálničním přivaděči u Jihlavy, či jeden člověk při srážce tramvaje a trolejbusu v Brně.

Další čtyři dny v měsíci si vyžádaly čtyři oběti, naopak bez ztrát na životech evidovala policie osm květnových dní. Loni se nejtragičtějším dnem stala sobota 29. května, kdy zahynulo šest lidí.  

Tagy: statistiky bezpečnost květen

Zdroje: ČTK