Dnes je středa 4. srpna 2021., Svátek má Dominik
Počasí dnes 22°C Občasný déšť

Poslanci ČSSD mají zkaženou část prázdnin. Sobotka je chce ve sněmovně

Poslanci ČSSD mají zkaženou část prázdnin. Sobotka je chce ve sněmovně
zdroj: Mediafax

V červenci žádnou zahraniční dovolenou. Tak zní doporučení předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky poslancům této strany. Podle Sobotky lze totiž očekávat schůze sněmovny zásadního významu.

Redakcí oslovení poslanci nemají s dosažitelností problém. KSČM podobné opatření nechystala, po informaci ParlamentníchListů.cz zbystřila. Možná jej projedná na výkonném výboru. Proč? Může totiž opět padat vláda.

Podle informací ParlamentníchListů.cz vydal předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka pokyn, podle kterého by v době parlamentních prázdnin v červenci poslanci strany neměli opouštět Českou republiku. Na dotaz redakce Sobotka esemeskou informaci potvrdil.

Prý drží pohotovost každý rok

„Každý rok je toto doporučení stejné, v červenci lze očekávat schůze sněmovny," reagoval předseda ČSSD. Pohledem do „jízdního řádu" poslanecké sněmovny jsme se ale přesvědčili, že předseda ČSSD neříká úplně všechno. Regulérní program sněmovny totiž končí nejdéle 19. června. A sejít se má znovu až po pátém září, a to jenom sněmovní výbory. Dolní komora jako celek má začít jednat po letní pauze až 20. září.

Celý článek na ParlamentniListy.cz