Dnes je sobota 28. ledna 2023., Svátek má Otýlie
Počasí dnes 0°C Zataženo

Pořiďte si nový kotel a ušetřete až 127 500 Kč

Pořiďte si nový kotel a ušetřete až 127 500 Kč
zdroj: tisková zpráva

Dotace vám ušetří až 85 % nákladů na nový kotel. O vyřízení dotace a celou související administrativu se za vás postará ČEZ.

Státní fond pro životní prostředí každoročně uděluje kotlíkové dotace. Jejich cílem je podpořit výměnu desítek tisíc starých kotlů po celém Česku, protože stále představují poměrně velké procento vytápění domácností. Díky dotacím se nové, úspornější a výrazně ekologičtější kotle stávají výrazně dostupnějšími.

Obrazek 2 zdroj: tisková zpráva

Zažádat o podporu může každá fyzická osoba, která je vlastníkem či spoluvlastníkem domu vytápěného kotlem 1. či 2. emisní třídy na tuhá paliva. Výše dotace se liší podle konkrétního druhu kotle, a pokud žije v prioritní oblasti, získá žadatel ještě jednorázový bonus ve výši 5 %, tedy až 7 500 Kč.

Výše dotací pro jednotlivé druhy kotlů ve standardních oblastech

Druh kotle

Maximální výše podpory

Maximum pokrytí nákladů

Kotel na biomasu s automatickou dodávkou paliva

120 000 Kč

80 %

Kotel na biomasu s ruční dodávkou paliva

100 000 Kč

80 %

Kombinovaný kotel na biomasu a uhlí s automatickou dodávkou paliva

75 000 Kč

75 %

Tepelné čerpadlo (všechny druhy)

120 000 Kč

80 %

Plynový kondenzační kotel

95 000 Kč

75 %

Jaké jsou výhody výměny starého kotle za nový?

  • S novým kotlem ušetříte běžně mezi 15 a 30 % ná­kladů na vytápění.
  • Návratnost vstupní investice je díky využití dotace jen otázkou několika málo let.
  • Výměna přispívá ke zlepšení životního prostředí.
  • S výjimkou kotlů s ruční dodávkou biomasy ušetří nový majitel spoustu času, který jinak tráví pravidelným přikládáním.
  • Od roku 2022 bude zcela zakázáno používání kotlů 1. a 2. emisní třídy na tuhá paliva.

Obrazek 4 zdroj: tisková zpráva

Nový kotel od ČEZu je jednoduché řešení bez starostí

Pokud se rozhodnete kotel vyměnit a nevíte si rady, jaké řešení je pro vás nejlepší, pomohou vám odborníci ČEZu zvolit variantu právě pro vás, a to v rámci bezplatného poradenství. ČEZ nabízí zákazníkům kotle a tepelná čerpadla všech kategorií. Garantuje vysoce spolehlivé spotřebiče od zavedených výrobců, na které majitelé domácností dostávají nadstandardní záruku se zajištěním záručního i pozáručního servisu. Nový kotel pak přivezou, zapojí a naučí s ním zákazníka zacházet. To vše za jednu cenu.

S financováním si majitelé domácností také nemusí dělat starosti. Veškerou administrativu týkající se dotací totiž vyřídí ČEZ – vyhnou se tak veškerému papírování a frontám na úřadech kvůli podání žádosti o dotace. Pokud by i přes takto získané prostředky byla vstupní investice příliš vysoká, nabízí ČEZ také ÚVĚR NA TECHNOLOGIE, který zákazníkům poskytuje bez poplatků za poskytnutí, vedení a předčasné splacení, a navíc se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

Zdroje:
Inzerce