Dnes je sobota 4. února 2023., Svátek má Jarmila
Počasí dnes 3°C Sněhové přeháňky

Policista zveřejnil nové fotky z honu na atentátníka Carnajeva

Policista zveřejnil nové fotky z honu na atentátníka Carnajeva
Carnajev vylézá z člunu | zdroj: tisková zpráva

Časopis Boston Magazine zveřejnil dosud neznámé fotografie ze zatýkání bostonského atentátníka Džonchara Carnajeva. Autorem fotografií je taktický fotograf policie Sean Murphy. Podle jeho vlastních slov ho ke zveřejnění přimělo otisknutí Carnajevovi fotografie na titulní stránce hudebního magazínu Rolling Stones.

Fotografie byly pořízeny při závěru samotného zákroku. Zakrvácený Carnajev se zdviženými rukama vylézá ze své skrýše v člunu. Na čelo mu přitom míří zaměřovač ostřelovače.

“Jako profesionální policista sloužící už 25 let, si myslím, že obrázek otištěný v časopisu Rolling Stone je urážkou kohokoli, kdo kdy v životě nosil uniformu,” napsal Seržant Murphy v tiskové prohlášení.

Carnajev vylézá z člunu Carnajev vylézá z člunu | zdroj: tisková zpráva

Obálka Rolling Stone vyvolala v USA velkou kontroverzi. Magazín podle některých kritiků přirovnává atentátníka k Jimovi Morrisonovi z kapely Doors. Některé obchody v Bostonu prý časopis odmítají prodávat.

Američan čečenského původu Džochar Carnajev je obžalovaný z dubnového bombového útoku na bostonský maraton, při kterém dvě nálože v tlakových hrncích zabily tři lidi a 264 dalších zranily.

Carnajev vylézá z člunu Carnajev vylézá z člunu | zdroj: tisková zpráva

Zdroje: