Policie zasahovala u Faltýnka, ve společnosti Kapsch i v antimonopolním úřadu

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 7. 3. 2019 18:09) - Aktuality autor: šar

Žalobce olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda ve čtvrtek potvrdil, že zásah detektivů z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) na několika místech v Česku souvisí s některými veřejnými zakázkami, kterými se zabýval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) včetně zakázky na mýtný systém. Nikdo dosud nebyl obviněn.

Kapsch v Česku provozuje mýtný systém

Kapsch v Česku provozuje mýtný systém,zdroj: Profimedia.cz

"Část úkonů, která probíhala na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se týká některých veřejných zakázek, které byly řešeno na tomto úřadu, včetně veřejné zakázky na mýtný systém. V tuto chvíli žádné obvinění nepadlo. Nic víc k tomu nyní neřekneme," uvedl ředitel odboru závažné hospodářské a finanční kriminality olomouckého vrchního státního zastupitelství Petr Šereda.

Žalobci se chystají vydat stručnou tiskovou zprávu k případu dnes v pozdějších večerních hodinách. Osvětlit by v ní měli rozdělení dvou kauz, kterým se dnes celý den věnují. Blíže případné propojení obou kauz nechtěl nyní Šereda komentovat. "Jsou to samostatné kauzy," doplnil žalobce.

Policisté z NCOZ dnes zasahovali na několika místech v Česku. Přišli do pražského sídla firmy Kapsch a do bytu jejího ředitele, do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně, na radnici městské části Brno-střed, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi a v Prostějově k vlivnému sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej uvedl, že útvar provádí úkony ve dvou samostatných trestních věcech.

Detektivové NCOZ podezřívají předsedu antimonopolního úřadu Petra Rafaje a ředitele české pobočky Kapsche Karla Feixe z korupce, napsal server Novinky.cz. Podezření souvisí se zakázkou ministerstva dopravy na výběr elektronického mýtného, který nyní Kapsch provozuje. Podle serveru to vyplývá z příkazu k domovní prohlídce, který zmiňuje i místopředsedkyni ÚOHS Evu Kubišovou.

Tagy: Česko domácí mýtné razie policie ČR společnosti a firmy

Zdroje: ČTK