Policie v Brně zadržela cizince s velkým množstvím heroinu

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Policie zadržela počátkem tohoto týdne v Brně dva cizince, v jejichž pronajatém bytě ve čtvrti Bohunice našla 340 gramů heroinu a 120 gramů kokainu. Heroin by vystačil na zhruba 3000 a kokain na bezmála 500 dávek těchto drog, řekla mluvčí policie Andrea Straková. Za přechovávání a také prodej drog nyní hrozí dvojici až deset let vězení.

Cena zadržených omamných látek se hrubým odhadem pohybuje kolem několika set tisíc korun. Gram heroinu se na brněnském trhu s omamnými látkami prodává za zhruba tisíc korun. Podle policie drogy přechovával pětatřicetiletý cizinec se svojí o čtyři roky mladší přítelkyní.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že dvojice prodávala drogy v Brně zhruba od poloviny loňského října. Odkud je získávala a jak naložila se ziskem z drogových obchodů, po tom policie pátrá.

"Dopadení cizinců je ale jedním z největších úspěchů brněnských kriminalistů bojujících s dealery omamných látek," dodala mluvčí. Muž je navíc stíhán i za nedovolené ozbrojování.

Policie u něj našla nelegálně drženou pistoli i s náboji. Zbraň v polovině prosince ukradl z jednoho auta. Pachatel přitom nevlastní zbrojní průkaz.

Tagy: heroin

Zdroje: ČTK