Policie obvinila muže, který opilý autem zabil dva cyklisty

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Na nejvýš šest let vězení za zabití páru cyklistů. Takový trest hrozí muži, který na Domažlicku po smrtící nehodě nadýchal přes dvě promile alkoholu.

Nehoda cyklisty (ilustrační foto)

Nehoda cyklisty (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Domažličtí kriminalisté obvinili devětačtyřicetiletého muže, který v neděli večer jako řidič osobního auta ve Kdyni na Domažlicku srazil dva cyklisty. Muž i žena zemřeli. Dechová zkouška u řidiče auta ukázala na místě 2,09 promile alkoholu v krvi, rozbor krve později ukázal 2,18 promile.

Muže kriminalisté obvinili z usmrcení z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu za to až šestileté vězení, sdělila v úterý domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Nehoda se stala v neděli v 18:55 na křižovatce u čerpací stanice. Muž řídil vůz Škoda Octavia, který neměl platnou technickou prohlídku. Jel ve směru od Domažlic do Kdyně. "U čerpací stanice v prostoru křižovatky narazil do sedmdesátiletého cyklisty a jedenačtyřicetileté cyklistky, kteří jeli před ním ve stejném směru v levém odbočovacím pruhu," popsala Brožová.

Cyklista při nárazu utrpěl zranění, kterému na místě nehody podlehl. Zraněná cyklistka zemřela při leteckém převozu do nemocnice.

Tagy: smrt policie alkohol za volantem cyklisté

Zdroje: ČTK